Paulini Wrocław

Zesłanie Ducha Świętego OGŁOSZENIA

Zesłanie Ducha Świętego OGŁOSZENIA

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny i możliwość spowiedzi oraz Komunii Świętej wielkanocnej. Rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres zwykły.
 
Komunikat Arcybiskupa Józefa Kupnego dotyczący uczestnictwa we Mszy Świetej:

W związku ze zniesieniem przez władze państwowe ograniczeń co do liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii w kościołach i kaplicach, jako Arcybiskup Metropolita Wrocławski, postanawiam z dniem 6 czerwca 2020r. o zakończeniu obowiązywania Dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane udzielonej dnia 27 marca 2020r. i obowiązującej do jej odwołania. Oznacza to, że ponownie dotyczy wszystkich wiernych Archidiecezji Wrocławskiej obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wypływający z przykazania Bożego, a określony w przykazaniu kościelnym oraz prawie kanonicznym. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że Kościół naucza, iż tylko Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. Jeśli natomiast wierni są usprawiedliwieni dla ważnego powodu np. choroba, opieka nad bliźnim wynikająca z przykazania miłości, a w czasie epidemii należy też wspomnieć o silnym poczuciu obawy przed zarażeniem, to wtedy nie obciążają swojego sumienia. Gorąco zachęcam wszystkich wiernych Archidiecezji Wrocławskiej do ożywienia życia sakramentalnego z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących bezpieczeństwa w czasie pandemii.
 
Od przyszłej niedzieli nie będą już sprawowane dodatkowe Msze Święte o godz. 14.00 i 16.00.
 
W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwa czerwcowe.
 
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 
W najbliższą sobotę – pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na Mszę świętą Wynagradzającą o godz.11.00. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 10.30. 
 
Kalendarz liturgiczny
       poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – głównej Patronki naszego Sanktuarium
       środa - wsp. św. Karola Lwangę i Towarzyszy
       czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
       piątek - wsp. św. Bonifacego
 
Dziękujemy wszystkim osobom sprzątającym naszą świątynię oraz Pani Dorocie za dekoracje kwiatowe.