Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną
 1. 1) Dzisiaj pierwsza niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego od godz.13.00 do godz.18.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy aby w dniu poświęconym szczególnie Panu, jakim jest każda niedziela, wygospodarować sobie chwilę czasu na indywidualną modlitwę przed Jezusem. Rodzinę Różańcową zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Z kolei na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy w szczególny sposób, dzieci przeżywające w tym roku, rocznicę I Komunii świętej wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami tych dzieci
 2. Przypominamy, że spotkania z Maryją podczas nabożeństw majowych mają miejsce w  naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy rodziny wraz dziećmi i młodzieżą.
 3. W przyszłą niedzielę, 28 dzieci przyjmie po raz pierwszy w swoim życiu, Jezusa w Komunii świętej. Uroczystość ta będzie miała miejsce ma Mszy świętej, która z tego tytułu,sprawowana będzie wyjątkowo o godz. 10.00 !!!!!  W związku z tym prosimy, by na ta godzinę dać pierwszeństwo uczestnictwa dzieciom i ich rodzicom.
 4. Od jutra do najbliższej środy tj. 07.05 przypadają Dni Modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. Niech te intencje towarzyszą nieustannie naszym modlitwom.
 5. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek 08.05 – Uroczystość św. Stanisława Bpa i męcz. Głównego patrona Polski.   W tym też dniu, w naszym paulińskim Seminarium na  „Skałce” w Krakowie, na Mszy św. o godz. 11.00 święcenia diakonatu min. przyjmie Br. Diakon –Zbigniew Karpowicz, paulin z Wrocławia. Wszystkich wyświecanych w tym dniu diakonów, polecajmy naszym modlitwom.
 6. 11 maja br. rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zasłania Ducha Świętego. Połączona będzie ona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 7. Fundacja Dzielnicy Wzajemnego Szacunku zaprasza dzieci w wieku od 8 do 12 lat do wzięcia udziału projekcie „Dzieciaki”, na który składają się zajęcia z edukacji międzykulturowej i międzywyznaniowej. O Szczegółach możemy więcej dowiedzieć się z plakatu wywieszonego w gablocie przed kościołem.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  O godz. 13.30 na Msze św. zaprasza nasz wspólnota „Koinonia Jan Chrzciciel”
 9. Jak informowaliśmy dn. 26 maja br. organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Związana jest ona z uroczystością przyjęcia święceń kapłańskich przez sześciu naszych paulińskich współbraci diakonów. Wśród nich są bliscy naszemu sercu bracia: Adam Kacała nasz  był  parafianin  i br. Bruno Makar odbywającego aktualnie swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.         
 10. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał z naszej parafii w minionym tygodniu: śp.Kazimierza Wielebińskiego.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....