Paulini Wrocław

IV Niedziela Wielkanocna OGŁOSZENIA

IV Niedziela Wielkanocna OGŁOSZENIA

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar pasterzy w Kościele: za Ojca świętego, Biskupów, Kapłanów. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii i naszych rodzin. Polecamy Bogu przez Serce Maryi, paulińskich diakonów, kleryków i nowicjuszy. Szczególnie chcemy pamiętać o br. Łukaszu, posługującym w naszym klasztorze wrocławskim, który 8 maja przyjmie święcenia diakonatu. 

Rozpoczął się maj, miesiąc szczególnie poświęcony Maryi, naszej Matce i Królowej. W Jej imieniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Podczas nabożeństw majowych przybliżymy drogi życia kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jego miłość i więź z Matką Bożą Jasnogórską.

Msze Święte w tygodniu o 7.00 i 18.00, w piątek dodatkowa o 15.00

Msze Święte w niedzielę o godz. 7.30 9.00 10.30 12.00 14.00 16.00 (dodatkowo - do odwołaniai 18.00

Uwaga! W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się I Komunia Święta rodzinna - na tej Mszy mogą uczestniczyć tylko rodziny dzieci. 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy: od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 12.00 oraz 15.00 - 17.30. Dodatkowo w każdy czwartek 19.00 - 22.00

Kalendarz liturgiczny:
    poniedziałek – wspomnienie św. Floriana
    środa – święto św. Apostołów, Filipa i Jakuba
    piątek – uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, Patrona Polski

W 2 sobotę miesiaca jeszcze nie udamy się z posługą do chorych, zgodnie z obowiązującymi nadal wytycznymi ks. Biskupa: "Posługę wobec chorych mają pełnić jedynie duchowni, udając się do nich wyłącznie w sytuacji zagrożenia ich życia, przy zachowaniu należytych zabezpieczeń przed zakażeniem".

W związku z zaistniałą sytuacją epidemii przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa w naszej Archidiecezji może być prowadzone poprzez komunikatory internetowe. Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 11 maja 2020 r. Katechezy będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. W przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń uruchomiony będzie drugi cykl – we wtorki i w piątki.
Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni Tam też znajdują się szczegółowe informacje. W trakcie cyklu poszczególne pary narzeczonych będą zgłaszane doradcom życia rodzinnego z parafii (ew. dekanatu), w których mieszkają. Doradcy poprowadzą z nimi spotkania indywidualne – również poprzez Internet.
 
Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych, których Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 
„O Maryjo, Pocieszycielko strapionych, weź w ramiona wszystkie swoje niespokojne dzieci i wyproś, aby Bóg zadziałał Swoją wszechmocną ręką i uwolnił nas od tej straszliwej epidemii, żeby życie mogło powrócić do normalnego biegu w spokoju. Zawierzamy się Tobie, która jaśniejesz na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei, o łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!” (Papież Franciszek)
 
Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Ojczyzny, do gorliwej modlitwy w rodzinach.