Paulini Wrocław

III Niedziela Wielkanocna OGŁOSZENIA

III Niedziela Wielkanocna OGŁOSZENIA

We wszystkich kościołach naszego kraju przeżywamy w dniu 26 kwietnia 2020 roku czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Tak swoim hasłem jak i wybranymi do wspólnotowej lektury tekstami z Ewangelii według św. Mateusza nawiązuje ono do 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Ten wielki Papież przez cały swój pontyfikat głosił Ewangelię wszystkim narodom świata. Wypełniał posłannictwo zlecone apostołom i ich następcom przez zmartwychwstałego Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!” (Mt 28,19).
Zachęceni przez Kościół każdego dnia czytajmy Słowo Boże, które mam moc zbawić dusze nasze.

Biorąc pod uwagę rozporządzenia państwowe w sprawie ilości osób uczestniczących w nabożeństwach informujemy, że w naszej świątyni może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie max. 25 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.
 
Msze Święte w tygodniu o 7.00 i 18.00, w piątek dodatkowa o 15.00

Msze Święte w niedzielę (od 26 kwietnia) o godz. 7.30 9.00 10.30 12.00 14.00 16.00 (dodatkowo)18.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 12.00 oraz 15.00 - 17.30. Dodatkowo w każdy czwartek  19.00 - 22.00
 
Pamiętajmy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Przypominamy, że spowiadamy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 15.00-18.00. W sobotę i niedziele na telefon przed każdą Mszą świętą. Spowiadamy w kancelarii lub bocznej kaplicy. Wejście od korytarza. W sprawie spowiedzi prosimy dzwonić pod nr 20 i po wejściu na korytarz oczekiwać na kapłana.
 
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.
 
Kalendarz liturgiczny:
-       w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej
-       w piątek – wsp. św. Józefa robotnika – pierwszy piątek miesiąca
-       w sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (przeniesiona z niedzieli 3 maja). Msze Święte ku czci Maryi o godz. 7.30 9.00 10.30 12.00

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020 r.

Od najbliższego piątku rozpoczyna się maj, miesiąc szczególnie poświęcony Maryi. W związku z tym w Jej imieniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym sanktuarium będą miały miejsce przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.30. 

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych, których Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie: śp. Henryka Grzywocza, śp. Halinę Sikorską, śp. Piotra Markowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Z serca dziękujemy wszystkim opiekującym się naszym sanktuarium - wrocławską Jasną Górą. Dziekujemy tym, którzy posprzątali kościół i przyozdobili go kwiatami w piątkowy wieczór; wszystkim, którzy wspierają nas, stróżów Jasnogórskiej Pani, modlitwą i finansowo. Trwamy sercem i modlitwą z każdym z Was, z nadzieją oczekując na czasy, w których będziemy mogli wielbić Boga w większym gronie. Z serca błogosławimy - wrocławscy paulini.