Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

II niedziela wielkanocna, zwana „Niedzielą Białą” kończy w Kościele oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Obchodzona jest również jako święto Miłosierdzia Bożego.

Biorąc pod uwagę nowe rozporządzenia państwowe w sprawie ilości osób uczestniczących w nabożeństwach informujemy, że w naszej świątyni (wg obliczeń) - OD PONIEDZIAŁKU - może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie max. 25 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

Msze Święte w tygodniu o 7.00 i 18.00, w piątek dodatkowa o 15.00

Msze Święte w niedzielę (od 26 kwietnia) o godz. 7.30 9.00 10.30 12.00 14.00 16.00 - (dodatkowe) 18.00

Nie udzielamy już Komunii Świętej poza Eucharystią

Spowiedź święta od poniedziałku do piątku
od 9.00 do 12.00 oraz 15.00 do 17.30
Spowiadamy w kancelarii lub bocznej kaplicy. Wejście od korytarza. W sprawie spowiedzi prosimy dzwonić pod nr 20 i po wejściu na korytarz czekać na kapłana.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. 

Przyszła sobota to ostatnia sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich,  a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej, na modlitwę różańcową o godz. 10.30. Zakończy się ona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Kalendarz Liturgiczny:
 w czwartek – uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, Patrona Polski
 w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty

W ostatnim tygodniu odeszli do Pana następujący parafianie: śp. Piotr Żukrowski, śp. Aleksander Torchała, śp. Jarosław Kmieć. Bożemu Miłosierdziu polecamy ich oraz zmarłych z naszych rodzin.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci.

Trwając w oktawie wielkanocnej, z radosnym Alleluja, serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Czcicieli Jasnogórskiej Matki Kościoła, życząc, aby Święta w takim wymiarze jak w tym roku już się więcej nie wydarzyły, abyśmy mogli jak najszybciej i bezpiecznie powrócić do normalnej duchowej i fizycznej pracy.