Paulini Wrocław

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu
  1. Ze względu na bliskość Triduum Paschalnego, dzisiejsza  - IV Niedziela Wielkiego Postu - nazywana jest w liturgii Kościoła Niedzielą  - Letare, co oznacza Radość. Jej źródłem winna być nadzieja, że Chrystus, poprzez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, zwycięża grzech i jego skutki, otwierając nam drogę do nieba. Tej nadziei nie może przysłonić sytuacja, w której obecnie przyszło nam żyć. Wręcz przeciwnie, przypomina ona nam o kruchości naszego życia i potrzebie wołania do Tego, w którego rękach to życie spoczywa. 
  2. Możemy te prawdy jeszcze bardziej pogłębić w sercu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach Męki Pańskiej, takich jak: Gorzkie Żale, na które zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 i Droga Krzyżowa, na którą zapraszamy w piątki W. Postu o godz.17.15. 
  3. Decyzją Najprzewielebniejszego Ojca Generała naszego paulińskiego zakonu, z dniem 28 marca br. kończę swoją posługę jako proboszcz tej parafii i przeor klasztoru we Wrocławiu. Nowym proboszczem i przeorem został mianowany - o. Maksymilian Stępień. Uroczyste wprowadzenie w funkcje proboszcza nastąpi w przyszłą niedzielę tj. 29 marca podczas Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy. O.Maksymilianowi życzymy wielu Bożych łask, asystencji Ducha świętego i nieustannego wstawiennictwa  Maryi. Chciałbym wszystkim, których Bóg postawił na drodze mojego posługiwania w tej parafii, z całego serca podziękować i wyrazić uwielbienie  Bogu za tak wspaniałych współpracowników, parafian i sympatyków Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Okazją do podziękowania będzie jeszcze Msza św. w uroczystośc Zwiastowanie N.M.P tj. w najbliższą środę  - o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy. Chcę też przeprosić za wszystko, w czym nie sprostałem w powierzonej mi funkcji lub jeśli kogoś w jakikolwiek sposób uraziłem. Z całego serca proszę o wybaczenie. 
  4. Również decyzją Ojca Generała, 28 marca br. kończą swoją posługę dwaj inni ojcowie: O. Waldemar Kowalczyk i O. Adam Czuszel. Z całego serca dziękujemy Im za wszelki trud, zaangażowanie  i miłość, z jaką służyli nam wszystkim przez okres pracy w tej parafii i Sanktuarium. 
  5. W najbliższą środę, tj. 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania N.M.P. Ten dzień to równocześnie 6. rocznica ustanowienia naszej świątyni  - Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Na uroczystą Eucharystię Dziękczynną zapraszamy na godz. 18.00. Podczas Niej będzie także możliwość włączenia się do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z powodu, jak wiemy, ograniczeń związanych z ilością osób mogących uczestniczyć w liturgii, można do tej adopcji przystąpić także indywidualnie w domu.
  6. W związku ze wspomnianymi wyżej ograniczeniami, dotyczącymi ilości osób, zachęcamy aby skorzystać z propozycji i wybrać się na którąś z dodatkowych Mszy św. niedzielnych o 14.00 lub 15.30. 
  7. Z piątku na sobotę zapraszamy na całonocną indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa od godz. 21.00 do godz. 7.00 dnia następnego. Przypominamy, że można na nią wejść i z niej wyjść o każdej pełnej godzinie, gdyż w między czasie drzwi są zamknięte.
  8. Ponieważ przyszła sobota, to ostatnia sobota miesiąca, o godz. 10.30 do naszego Sanktuarium zapraszamy na modlitwę różańcową, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  9. Zapraszamy do nabywania w zakrystii po każdej Mszy św. baranków wielkanocnych i paschalików na stół wielkanocny. Przypominamy, że dochód z tego przeznaczany jest przez Caritas Archidiecezji na pomoc potrzebującym. 
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…