Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 gościmy zespół wokalny Międzynarodowy zespół wokalny z Austrii  „EARLY MUSIC DAYS VIENNA”, który pragnie swoim śpiewem uświetnić tę niedzielną Eucharystię. Nieszpory o godz. 17.30
 2. Od przyszłego wtorku rozpoczyna się maj, miesiąc szczególnie poświęcony Naszej Matce i Królowej – Maryi. W związku z tymw Jejimieniu serdecznie zapraszamy, na nabożeństwa majowe, które w naszym Sanktuarium celebrować będziemy przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.Szczególnie zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy wszystkich,  a w szczególności czcicieli Matki Najświętszej na Msza św. Wynagradzającą Jej Niepokalanemu Sercu o godz. 11.00. Tą Mszę św. poprzedzi modlitwa Różańcowa o godz. 10.30.Od godziny 9.00 w tym dniu ojcowie odwiedzać będą chorych z posługą duszpasterską.
 4. Kalendarz Liturgiczny:
  • w środę – wsp. św. Atanazego, bpa i dK
  • w czwartek – 3 maja UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI. W tym dniu porządek Mszy świętych niedzielny, za wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00, której NIE BĘDZIE!
  • W piątek – św. Floriana, męcz.
 5. 3 maja na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy modlić się o światło Ducha świętego dla wszystkich zdających swój egzamin dojrzałości i potrzebne łaski dla tych którzy im w tym czasie towarzyszą.
 6. Pragniemy poinformować, że Ks. Arcybiskup Józef Kupny udzielił wiernym archidiecezji dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, na dzień 04.05 2018. tj. w najbliższy piątek.
 7. W najbliższą sobotę tj. 5 maja swój dzień imienin obchodzi nasz współbrat o. Waldemar Kowalczyk, duszpasterz, pełniący funkcję administratoraw klasztorze. Msza św. w intencji Czcigodnego solenizanta o godz. 18.00. Serdecznie na Nią zapraszamy i już dzisiaj polecamy o. Waldemara naszej modlitewnej pamięci.
 8. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz. 18.00. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczone są na prace renowacyjne świątyni. Tego dnia na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przeżywające w tym roku rocznicę I Komunii świętej. Po Mszy św. organizacyjne spotkanie z rodzicami tych dzieci.
 9. Z tej racji, że w III niedzielę maja tj. 20.05 swoją pierwszą rocznicę Komunii świętej będą przeżywały dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc,Msza św. w intencji Rodziny Różańcowej została przeniesiona na niedzielę przyszłą czyli na 06.05.  Godzina bez zmian - 10.30. Serdecznie zapraszamy.
  Przy tej okazji informujemy, że  uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w II niedzielę maja, czyli 13.05.
 10. Powoli zbliżamy się do daty przyjęcia święceń kapłańskich naszych ojców,które będą miały miejsce 26. maja br. na Jasnej Górze, Wśród święconych na kapłanów będzie nasz były parafianin – Br. dk. Adam Kacała i obecnie odbywający swoją praktykę duszpasterską w Naszym Sanktuarium - Br. dk. Bruno Makar. W związku z tym, organizujemy pielgrzymkę autokarową, na Jasną Górę, by swoją obecnością dać wyraz naszej więzi i modlitewnej z Nimi pamięci. O szczegółach będziemy informować w późniejszym terminie. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że koszt pielgrzymki to – 50 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.