Paulini Wrocław

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu
 1. W środę Popielcową – 26 lutego br. rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to dla chrześcijan czas szczególnej łaski, by przez post, modlitwę i jałmużnę przyjąć Słowo Boga wzywające do głębokiej przemiany swojego życia. Kościół pragnie nam też w tej drodze nieustannie pomagać.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiał z miłości do każdego z nas podczas nabożeństw:  Gorzkich Żali, które odprawiane będą, każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 17.00. Przypominamy, że ofiary na tace, zbierane podczas tego nabożeństwa, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. W piątki Wielkiego Postu z kolei, zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15.
 3. Dzisiejszą, pierwszą niedzielą Wielkiego Postu, rozpoczęliśmy w naszej parafii WIELKOPOSTNE  REKOLEKCJE.  Czas szczególnego pochylenia się Boga nad sercem i życiem każdego z nas. 
 4. Na nauki rekolekcyjne zapraszamy, dzisiaj – na wszystkich Mszach świętych. Od poniedziałku do środy 4 marca Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.30 i 18.00. Rekolekcje prowadzi - o. Paweł Stępkowski – paulin, nasz współbrat, posługujący obecnie w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie.  
 5. Dzisiaj przeżywamy również I niedzielę miesiąca w związku z tym zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do 17.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które zawsze przeznaczone są w I niedziele miesiąca na naszą świątynię. Jak może, zdążyliśmy już zauważyć pojawiła się kolejna odrestaurowana - I stacja Drogi Krzyżowej. Niebawem zamontowana będzie również druga. Koszt odrestaurowania tych dwóch stacji - to 12 tys. złotych. 
 6. Zrodziła się nowa inicjatywa, byśmy w czwartki mieli możliwość dłuższej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z myślą o wielu osobach, które kończą pracę późnym popołudniem, zapraszamy na tą adorację wszystkich -  w czwartki W. Postu od godz. 19.00 do godz. 22.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę do naszego Sanktuarium o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Mszę św. jak zawsze poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 10.30.
 8. W zakrystii po każdej Mszy będzie można nabyć baranki wielkanocne z białej czekolady i paschaliki na stół wielkanocny. Dochód z tego będzie przekazany przez Caritas Archidiecezji, na pomoc potrzebującym.
 9. Po raz czwarty we Wrocławiu, jesteśmy zaproszeni do wzięcia udziału w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej. Ta piękna inicjatywa zrodziła się w 2017 roku, a polega na adoracyjnym przeżyciu poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej znajdujących się w kolejnych kościołach naszego miasta. Rozpoczęcie tego rodzaju modlitwy odbyło się w Archikatedrze Wrocławskiej w Środę Popielcową tj. 26 lutego, a zakończenie przypada na Wielką Sobotę 11 kwietnia. O szczegółach możemy więcej dowidzieć się na stronie internetowej Kurii Archidiecezjalnej. 
 10. Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2020/2021 do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, publicznego Liceum Salezjańskiego i  Salezjańskiego Technikum. Zaprasza także na Dzień Otwartych Drzwi w szkole podstawowej  w środę 19 marca od godz. 17.30, w liceum w sobotę 21 marca,  a w technikum 28 marca  w godz. od 10.00 do 14.00. Bliższe informacje możemy znaleźć na  stronie internetowej www.salez-wroc.pl 
 11. W przyszłą - II niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad Gentes”,  Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Oprócz postów i wyrzeczeń jakie możemy podjąć, by wesprzeć 2032 polskich misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych, chcemy wspomóc ich także,  przez ofiary jakie będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem po każdej Mszy św.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp.  Stanisławę Łużecką i śp. Reginę Jurewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…