Paulini Wrocław

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiejszej niedzieli gościmy w parafii naszego współbrata o. Pawła Kaczmarka. Obecnie o. Paweł posługuje na misjach w jednym z naszych klasztorów w Południowej Afryce. Będzie głosił do nas Boże Słowo na wszystkich Mszach świętych. Modląc się w intencji misji, chcemy dzisiaj wesprzeć je również ofiarą na tacę, dzięki której możemy przyjść z pomocą naszym braciom i siostrom, wśród których pracuje o. Paweł. Na Nieszpory zapraszamy o 17.30. 
 2. Od jutra w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Młodzieży, dzieciom, nauczycielom i wychowawcom, życzymy bezpiecznego odpoczynku i odkrywania Boga w pięknie świata, który nas otacza. W czasie ferii - Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w naszym kościele będzie tylko w godzinach popołudniowych od godz. 15.00 do 18.00. 
 3. W najbliższy wtorek, tj. 11 lutego br. obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. Chcemy pamiętać o osobach chorych i cierpiących, szczególnie z naszych rodzin. W związku z tym, zapraszamy na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. W naszym Sanktuarium Msza św. o godz. 9.00 i 18.00. Bardzo prosimy, aby przedstawiciele rodzin zatroszczyli się o dowiezienie chorych ze swoich rodzin, właśnie na te Msze święte. 
 4. 11 lutego przypada również 14. rocznica konsekracji biskupiej J.E. Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Pamiętajmy więc w naszych modlitwach o osobie Księdza  Biskupa w tym szczególnym dla Niego dniu. 
 5. Wracając jeszcze do tegorocznej wizyty duszpasterskiej, z którą ojcowie nawiedzili nasze rodziny. Pragniemy wszystkim bardzo serdecznie podziękować za ciepło i atmosferę oczekiwania. Z powodu kolędy niektóre osoby zwalniały się wcześniej z pracy i ubierały w świąteczny strój. W wielu domach widać było, że czekacie na waszych duszpasterzy, którzy mogli spotkać to, o co prosiliśmy, czyli: stół przykryty biały obrusem, krzyżyk i wodę święconą wraz z kropidłem.
  Jeśli chodzi o dane, to przedstawiają się one następująco: przyjęło nas ogólnie w tym roku ok. 949 rodzin lub mieszkań, czyli jakieś 100 mieszkań mniej niż w roku ubiegłym, a  500 mniej w porównaniu z rokiem 2015. Ogólnie spotkaliśmy po kolędzie 1649 osób. Wśród nich było 343 par żyjących w małżeństwach sakramentalnych. 30 - żyjących na kontrakcie cywilnym, z czego ok. 18 par to osoby nie mające żadnych przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa. W konkubinacie żyje 37 par. Osób samotnych w naszej parafii spotkaliśmy 514, z czego 334 to wdowcy lub wdowy, 74 kobiety niezamężne i 19 mężczyzn stanu wolnego. Osób rozwiedzionych jest 87 a osób samotnie wychowujących dzieci jest 7. Odmówiło wizyty kolędowej ok. 1459 mieszkań. To ok. 40 mieszkań więcej niż w roku 2018, a ok. 140 mieszkań więcej niż w roku 2015.
  W porównaniu z ubiegłym rokiem zauważyliśmy we wszystkich tych danych tendencję zniżkową. Spowodowane jest to z pewnością faktem, że mamy w parafii zdecydowanie przeważający procent osób starszych. Ponadto wiele mieszkań jest pustych bądź  wynajmowanych, których mieszkańcy nie są związani w żaden sposób z parafią.  Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i złożone przy okazji kolędy ofiary na rzecz naszej parafii i klasztoru. 
 6. Kalendarz liturgiczny:
  -       w poniedziałek – wsp. św. Scholastyki, dziew.
  -       w piątek – święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, bpa – patronów Europy. 
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.30 w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po Niej zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy.
 8. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian : śp. Barbarę Włosik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie