Paulini Wrocław

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą - Zewnętrzna Urocz. św. Pawła I Pustelnika

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą - Zewnętrzna Urocz. św. Pawła I Pustelnika
 1. We wszystkich klasztorach paulińskich dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Zewnętrzna Uroczystość ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Głównego Patrona i Patriarchy naszego paulińskiego zakonu. Z tej okazji dzisiaj o godz. 12.00 sprawowana będzie Uroczysta Eucharystia, której przewodniczy i Słowo Boże wygłosi nasz współbrat -  większości z nas znany - o. Grzegorz Libuda, obecnie pracujący w Łukęcinie. Święty Paweł I Pustelnik w kościołach paulińskich od zawsze był czczony również jako opiekun dzieci i kobiet spodziewających się potomstwa. Im też przy okazji uroczystości rozdawano smakołyki pustyni, będące zapowiedzią słodyczy Eucharystii i życia wiecznego. Tak będzie i tym razem. Wobec powyższego zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci razem z rodzicami, byśmy mogli wspólnie radować się z wielkich dzieł, jakich Bóg dokonuje przez swoich świętych. 
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw  o Jedność Chrześcijan. Na pierwsze spotkanie  w ramach tej modlitwy, zaproszeni jesteśmy dzisiaj na godz. 17.00 do Cerkwi Prawosławnej przy ul. Św. Jadwigi 13.
  W naszym Sanktuarium taka modlitwa będzie miała miejsce w przyszłą sobotę, tj. 25 stycznia podczas nabożeństwa również o godz. 17.00. Słowo Boże podczas tego nabożeństwa wygłosi do nas Pastor Marcin Orawski - Proboszcz Ewangelickiej Parafii - Opatrzności Bożej mieszczącej się  przy ul. Kazimierza Wielkiego 29. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 
 3. Oficjalnie zakończyliśmy wizytę kolędową w rodzinach naszej parafii. Pozostaje jeszcze kolęda uzupełniająca jutro, tj. 20 stycznia. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli, za życzliwość i otwartość oraz za ofiary, które przy okazji kolędy zostały złożone. Szczegółowe podsumowanie kolędy nastąpi w najbliższym czasie. 
 4. Jutro, tj. w poniedziałek z racji wielkiego jubileuszu 750.lecia śmierci bł. Euzebiusza - założyciela naszego paulińskiego zakonu, zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Chcemy przez Nią wyrazić naszą wdzięczność Bogu za dar osoby bł. Euzebiusza, przykład i rolę, jaką odegrał w nadaniu właściwego kształtu i drodze naszego zakonnego życia.
 5. Już dzisiaj chcemy też zaprosić na wystawę dotyczącą życia bł. Euzebiusza oraz  historii kształtowania się zakonu paulińskiego na przestrzeni wieków. Historia ta dotyczy zarówno Węgier, gdzie sięgają nasze korzenie, jak również naszej Ojczyzny, w której od XIV wieku jako paulini posługujemy. Całość ekspozycji będzie prezentowana w autokarze odwiedzającym niektóre paulińskie placówki w Polsce. Do Wrocławia ma zawitać we wtorek 28 stycznia br. Ponieważ autokar jest za duży, by wjechać w naszą ulicę, to miejscem jego postoju, gdzie można  odwiedzić wystawę - będzie plac przy kościele Garnizonowym św. Elżbiety na Rynku. Wystawa będzie czynna od godz. 10.00 do godz. 20.00 z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00. 
 6. Kalendarz liturgiczny:
  -       we wtorek – wsp. św. Agnieszki, dziew. i męcz.
  -       w piątek – wsp. św. Franciszka Salezego, Bpa i dK.
  -       w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. 
 7. Przyszła sobota to ostatnia sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich,  a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej, na modlitwę różańcową o godz. 10.30. Zakończy się ona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 
 8. W przyszłą niedzielę z kolei zapraszamy na koncert kolęd pt. „Kolędy z rąk do rąk…” w wykonaniu wokalnego zespołu „Rondo”. Początek koncertu o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. 
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…