Paulini Wrocław

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

II Niedziela po Bożym Narodzeniu
 1. II niedziela po Bożym Narodzeniu to jednocześnie I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz.18.00. Niech będzie ona dla nas okazją do modlitwy o błogosławieństwo na rok, który się rozpoczął, ale też chcemy wyrazić naszą szczególną wdzięczność Bogu za wszelkie dary, jakie otrzymaliśmy od Niego w roku minionym. Pragniemy w tym miejscu poinformować, że w roku 2019 rozdanych zostało ok. 51 tys. Komunii świętych, chrzest św. przyjęło 40 dzieci, sakrament bierzmowania został udzielony 4 młodzieży. Do I Komunii św. przystąpiło 6 dzieci, pobłogosławiliśmy 16 par małżeńskich i w II sobotę miesiąca ojcowie odwiedzali regularnie ok. 80 chorych z posługą sakramentalną. Miłosierny Bóg powołał do siebie w ubiegłym roku, spośród naszych Braci i Sióstr 40 osób. Comiesięcznie opłacaliśmy w szkołach obiady dla siedmiorga dzieci. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Jutro, tj. 6 stycznia, Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, potocznie zwana świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych niedzielny. Na każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Tradycyjnie już po raz dziesiąty z Katedry Wrocławskiej, o godz. 12.30 wyruszy Orszak Trzech Króli, który przybędzie do symbolicznej stajenki, znajdującej się  na Rynku. Tam o godz. 14.00 planowany jest koncert zespołu „Arka Noego”. Zachęcamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami do udziału w tym jubileuszowym orszaku, w którym weźmie udział ok. 400 aktorów. 
 3. Od jutra również rozpoczynamy tzw. Pawełki. Przez 9 dni poprzez śpiew hymnów na cześć świętego, pragniemy przygotować nasze serca do obchodzonej corocznie 15 stycznia Uroczystości św. Pawła I Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów. Modlitwa nowennowa połączona będzie z wieczorną Mszą św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tych tradycyjnych, dla naszego zakonu nabożeństwach.
 4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyjęli do swych domów młodzież przybyłą na Europejskie Spotkanie Taize'. Dziękujemy wszystkim, którzy na jakimkolwiek polu zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia w naszej parafii. Wszystkim wolontariuszom i o. Marcinowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Pragniemy zaprosić te wszystkie osoby 7 stycznia br. na Mszę św. o godz. 18.00, a po Niej na spotkanie przy wspólnym stole o godz. 19.30.
 5. Wizytę kolędową połączoną z błogosławieństwem naszych domów rozpoczynamy w tym tygodniu od wtorku 7 stycznia i przedstawia się ona następująco: we wtorek – ul. Dobra i Legnicka 22; w środę (08.01) – ul. Braniborska (w całości); w czwartek (09.01) – ul. Legnicka 18, 20, Nabycińska i Ziemowita (w całości); w piątek (10.01) – św. Mikołaja 54/55 oraz ul. Jana Pawła II, Góralska i Robotnicza ( w całości); w sobotę (11.01) - przypominamy, że kolęda w tym dniu rozpoczyna się od godz. 14.00 - odwiedzimy ul. Cieszyńskiego i Nowy Świat (w całości) oraz św. Mikołaja 21/29, 30/31, 32/33, 42, 43, 49/50, 53.
  Plan kolędy dostarczony został do każdego wraz życzeniami, ponadto umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na naszej parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i pomoc ojcom, podczas tych wizyt, gdyż niestety nie mamy w tym roku do pomocy ministrantów.
 6. Z uprzejmą prośbą zwracamy się jeszcze do osób, które chciałyby nam pomóc w rozprowadzaniu zaproszeń na kolędę. Te zaproszenia są do odebrania po każdej Mszy św. u Pana kościelnego w zakrystii. Mile widziany byłby ktoś, kto by dostarczył te zaproszenia na ul. Góralską. Z góry dziękujemy za życzliwość i wszelką pomoc w tym względzie. 
 7. W najbliższą niedzielę, tj. 12 stycznia obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia. W tym dniu WYJĄTKOWO na Mszę św. o godz. 10.30, a po Niej na zmianę tajemnic i spotkanie opłatkowe - zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową.
 8. Na Mszę św. o godz. 12.00 z kolei, w szczególny sposób zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, albowiem po Niej, odbędą się „Jasełka” - w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 41 -  imienia św. Jana Pawła II.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian:  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…