Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną
  1. We wszystkich kościołach naszego kraju, III niedziela wielkanocna, ustanowiona została Drugim Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany tekst Listu św. Pawła do Rzymian. Jest to ogólnopolska inicjatywa min. Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II. Rozpoczyna ona jednocześnie, X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wyźmijcie Ducha Świętego..” ( J 20,22).
    W związku z tym, bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na Nabożeństwo Słowa Bożego,które celebrować będziemy zamiast nieszporów. Przedmiotem naszych rozważań podczas tego nabożeństwa będą fragmenty Listu św. Pawła do Rzymian. Dla wszystkich uczestników rozdawane będą fragmenty tego listu do czytania w domu.
  2. W tym miejscu pragniemy też przypomnieć, że wierni którzy, przez minimum pół godziny w ciągu dnia poświecą się lekturze Pisma Świętego, zatwierdzonego przez władze kościelną, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Msza św. o godz. 10.30 w intencjach Rodziny Różańcowej a po Niej zmiana tajemnic.  Również dzisiaj, jak już wcześniej zapowiadaliśmy, gościmy w naszej parafii Domowy Kościół, rodzinną gałąź, Ruchu Światło-Życie na Rejonowym Dniu Wspólnoty, wraz z rejonowym moderatorem – o. Maciejem Konecem, jezuitą.
  4. Minął tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim za troskę i pamięć wobec ubogich. Naszej Komisji Charytatywnej, wszystkim ofiarodawcom na Parafialny Kielich Życia,  oraz tym, którzy włączyli się w wielkopostne dzieło Caritas, kapując paschaliki na stół wielkanocny czy baranki z białej czekolady.  Jednocześnie zachęcamy do dalszego wspierania Parafialnego Kielicha Życia, z którego dochód przeznaczony jest na dofinansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin.
  5. Pamiętajmy o obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej. Przypominamy, że spowiadamy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 15.00-18.00. W sobotę i niedziele 15 min. przed każdą Mszą świętą.
  6. Przyszła niedziela to „NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA”. Chcemy polecać Panu Bogu prośbę o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszych rodzin i wspólnoty parafialnej
  7. Miłosierdziu Bożemupolecamy zmarłych parafian, których Bóg w ostatnim czasie powołał do siebie: Modlimy się za śp. Stanisława Iwańskiego, Janinę Grzybowską, Barbarę Pachlewską, Janusza Alliger, Konrada Wanielista, Kazimierza Klimkowskiego, Teresę Kalicką i śp. Danutę Cieśla. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....