Paulini Wrocław

Ogłoszenia na IV NIedzielę Adwentu

Ogłoszenia na IV NIedzielę Adwentu
 1. IV Niedziela Adwentu wyraża bliskość tajemnicy Wcielenia Syna Bożego – bliskość uroczystości Bożego Narodzenia. Przygotujmy się do świąt przede wszystkim przez dobrą spowiedź, przyjęcie Jezusa w komunii św. i uczynki  miłosierdzia. Na kolejny dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus zapraszamy podczas Mszy św. o godz. 10.30. Modlitwa  Nieszporów o godz. 17.30. 
 2. Informujemy, że aby wyjść naprzeciw - osobom pragnącym pojednać się z Bogiem, będziemy służyć w sakramencie pojednania, jutro od  godz. 9.00 - bez przerwy  - do godz. 18.00 i we wtorek od godz. 9.00 – bez przerwy - do godz.15.00.  
 3. W tym roku Wigilię Bożego Narodzenia przeżywamy będziemy we wtorek. Ostatnia Msza św. Roratnia połączona z Nowenną do Dzieciątka Jezus o godz. 7.00  Serdecznie zapraszamy. Podczas tej Mszy św. będziemy szczególnie modlić się również za Drogiego nam solenizanta - o. Adama Czuszela, z racji Jego imienin. Już dzisiaj polecamy o. Adama naszym modlitwom.
 4. Zgodnie z tradycją, w Wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ten wyjątkowy wieczór przeżywamy w naszych rodzinach po chrześcijańsku. Przed życzeniami, odczytujemy fragment z Ewangelii wg. św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędy.  
 5. Uroczystą „PASTERKĘ” sprawować będziemy o godz. 24.00. Niech nie zabraknie na Niej uczniów Jezusa, którzy będą świętowali narodziny swojego Pana i Zbawiciela. Dlatego zapraszamy na Nią z całego serca wszystkich parafian, gości, dorosłych, dzieci i młodzież. Mszę o północy poprzedzi o godz. 23.30 - modlitwa psalmami – czyli tzw. Godzina czytań. W czasie Pasterki będziemy modlić się w intencji wszystkich parafian, gości i sympatyków naszego Sanktuarium, a także za wszystkich ofiarodawców. Po Mszy św. tradycyjnie będziemy chcieli podzielić się wspólnie ze wszystkimi opłatkiem.
 6. W najbliższą środę  25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. BÓG, który JEST, który BYŁ i który PRZYCHODZI staje się obecny pośród nas. Tym, którzy Go przyjmują daje moc, by się stali Dziećmi Bożymi.  Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorna o godz. 18.00.  NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o 7.30. !!!! 
 7. W czwartek, 26.XII – drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze św. według porządku niedzielnego.
 8.  Informujemy, że w tym tygodniu z racji świąt kancelaria będzie nieczynna. W sprawach losowych prosimy kontaktować się przez furtę klasztorną.  
 9. To już ostatni czas, aby zakupić świece Caritas – szczególny znak pamięci o najuboższych. Możemy też jeszcze zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można to uczynić w zakrystii po każdej Mszy świętej.  
 10. Informujemy również,  że Adoracja Najświętszego Sakramentu i posługa w sakramencie  pojednania od 27.12  - do 31.12 br. będzie odbywała się tylko w godzinach popołudniowych od 15.00 do 18.00. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  - spowiedzi nie będzie. 
 11. Od 28 grudnia br. będziemy gościć w naszej parafii młodzież przybyłą na Europejskie Spotkanie Młodych Taize’. Wspólnie z młodzieżą w liczbie 50 osób będziemy przeżywać Eucharystię 29 grudnia o godz. 10.30. Serdecznie na tę Eucharystię  już  dzisiaj zapraszamy.  Od 29.12 do 31.12 młodzież ta będzie gromadziła się w naszej  świątyni przed południem, a popołudniami realizowała będzie, przewidziany przez organizatorów, dalszy program.
 12. Chcemy podziękować z całego serca wszystkim, którzy otworzyli swoje domy dla przybywających gości. Niech łaska Chrystusa będzie dla Was nagrodą.
 13. Kalendarz Liturgiczny:
  -       w czwartek święto św. Szczepana – Pierwszego Męczennika i zarazem drugi Dzień Świąt w oktawie Bożego Narodzenia. Przypominamy, że ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na Papieski Wydział Teologiczny we  Wrocławiu
  -       w piątek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  -       w sobotę – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 14. W najbliższy piątek 27. grudnia zapraszamy na całonocną adorację  Najświętszego Sakramentu indywidualne i w ciszy. Adoracja ta odbywać się będzie przy zamkniętych drzwiach. Będzie na nią można przyjść albo z niej wyjść tylko o pełnych godzinach. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
 15. W najbliższą niedzielę 29.XII  – obchodzimy święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy serdecznie wszystkich jubilatów, którzy 50 i 25 lat temu zawarli sakrament małżeństwa. Ponowią oni swoje przyrzeczenia małżeńskie, a my będziemy dziękować Bogu za Nich, za Ich dzieci i przyjaciół. Także będziemy modlić się za wszystkie rodziny, a szczególnie te, zagrożone rozbiciem lub przeżywające różne kryzysy. W tej Mszy św., jak było to już wcześniej wspomniane, będą uczestniczyć młodzi , którzy przybyli do naszej parafii na spotkania  Taize‘
 16. Ponawiamy naszą gorącą prośbą o pomoc w dostarczeniu zaproszenień na kolędę do bloków i kamienic, w których mieszkamy i nie tylko. Zaproszenia te czekają na chętnych w zakrystii, po każdej Mszy św. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy się w to zaangażują.  
 17. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Modlimy się za śp. Henryka Janclaka. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…