Paulini Wrocław

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu.

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu.
  1. W III niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete, przeżywamy radość z powodu bliskości przyjścia Zbawiciela. On jest spełnieniem wszystkich oczekiwań ludzkości. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy Jasnogórską Rodzinę różańcową. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Nieszpory o godz. 17.30.  
  2. Zapraszamy na Msze św. RORATNIE ku czci Matki Bożej, aby razem z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Pana Jezusa. Msze święte RORATNIE sprawowane są codziennie o godzinie 7.00 (za wyjątkiem wtorków i czwartków). We wtorki i czwartki zapraszamy na Roraty dzieci i dorosłych o godz. 18.00Od jutra z Mszami Roratnimi połączona będzie Nowenna do Dzieciątka Jezus, przygotowująca nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
  3. 17 grudnia, czyli w najbliższy wtorek, rozpoczyna się II część Adwentu, bezpośrednio przygotowująca nas do wydarzenia, jakim było przyjście na świat Bożego Syna Jezusa Chrystusa. Zechciejmy do tego, jakże ważnego w dziejach ludzkości faktu, przygotować nasze serca, przede wszystkim przez DOBRĄ I SZCZERĄ SPOWIEDŹ, BY MÓC POTEM PRZYJĄĆ JEZUSA OSOBIŚCIE DO SWOJEGO ŻYCIA. Pamiętajmy, że o  przyjęciu Jezusa nie świadczy pięknie ubrana choinka, zastawiony stół wigilijny czy połamanie się opłatkiem, lecz przygotowanie Mu gościny we własnym sercu. Prosimy też gorąco, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile przed Bożym Narodzeniem !!!   
  4. W trzeci piątek miesiąca, tj. 20 grudnia, zapraszamy do naszego Sanktuarium na Nocne czuwanie z Maryją. Początek czuwania o godz. 19.45. W programie czuwania jest konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. ok godz. 23.30. Zakończenie przewidywane jest pół godziny po północy. 
  5. W zakrystii, po każdej Mszy świętej można jeszcze zakupić świece Caritas - szczególny znak naszej pamięci o najuboższych - i nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  6. Na ostatni już  koncert, z serii Adwentowych Koncertów u Paulinów, zapraszamy dzisiaj o godz. 19.00, tj. po Mszy św. wieczornej. Podczas koncertu usłyszymy muzykę organową i śpiew. Wstęp wolny.  
  7. W okresie Bożego Narodzenia pragniemy przynieść naszym parafianom radość Bożego błogosławieństwa. Rozpoczynamy, jak było to zwyczajem lat ubiegłych, listowne zapowiadanie kolędy. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w dostarczeniu listów z zaproszeniami do bloków i kamienic, w których mieszkamy. Listy będą do odebrania w zakrystii lub w kancelarii. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy nam w tym pomogą.  
  8. Ponawiamy jeszcze raz naszą gorącą prośbę do rodzin bądź osób, które mogłyby  przyjąć w dniach od 28.12 do 01.01. 2020 roku pod swój dach, młodzież przybyłą do naszej parafii w ramach Spotkania Młodych Taize. Brakuje nam jeszcze miejsc dla 20 osób. Wszystkich chętnych do udzielenia gościny, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy św. lub do kancelarii parafialnej. 
  9. Wszystkie osoby, które zadeklarowały się przyjąć pod swój dach młodzież w trakcie Europejskiego Spotkania Młodych Taize’, a także osoby, które nie są jeszcze do końca zdecydowane, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę,  tj. 18 grudnia o godz. 19.30 do sali św. Rodziny.  
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…