Paulini Wrocław

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P
 1. Dzisiejsza, II niedziela Adwentu zbiega się w liturgii z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N M P. Godzinę Łaski związaną z tym szczególnym dniem będziemy mogli przeżyć najpiękniej, jak to jest tylko możliwe -  uczestnicząc mianowicie - we Mszy św. o godz. 12.00.  I na tę Mszę wszystkich najserdeczniej zapraszamy. W trakcie tej Eucharystii będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 
 2. Jak już wspominaliśmy, zgodnie z Inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski,  w II niedzielę adwentu obchodzimy Dzień Modlitwy i Materialnej Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W tym roku obchodzić go będziemy po raz XIX. Dlatego w całej Polsce po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara do puszek, jako wyraz solidarności z  braćmi i siostrami, którym przyszło żyć i wzrastać w wierze i  warunkach o wiele trudniejszych niż nasze. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Nieszpory o godz. 17.30. 
 3. Dziękujemy Bogu za rekolekcje adwentowe, które przeżywała nasza parafia i owoce, jakie z pewnością przyniosły w sercach wszystkich, którzy w nich uczestniczyli. Dziękujemy również Bogu za uroczystości odpustowe ku czci św. Mikołaja. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do głębszego przeżycia tych wydarzeń. Dziękujemy parafialnemu chórowi „Vita Nova”, służbie liturgicznej, osobom zatroskanym o porządek w naszej świątyni i  wszystkim, którzy zatroszczyli o smakołyki na stół.  
 4. Zapraszamy w okresie adwentu na Msze św. RORATNIE. Przypominamy, że są One sprawowane - oprócz wtorków i czwartków - codziennie o godz. 7.00. We  wtorki i czwartki   zapraszamy wszystkich, a  szczególnie dzieci i ich rodziców i na godz. 18.00. 
 5. Przypominamy, że w zakrystii po każdej Mszy św. można zakupić świece CARITAS – szczególny znak naszej pamięci o najuboższych. Koszt: duża świeca – 14 zł.; mała – 6 zł. Są również do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara dobrowolna. 
 6. Kalendarz Liturgiczny:
  -       w piątek – wsp. św. Łucji dziew. i męcz.
  -       w sobotę – wsp. św. Jana od Krzyża, kapł. i dK. 
 7. W okresie Bożego Narodzenia pragniemy przynieść naszym parafianom radość Bożego błogosławieństwa. W tym tygodniu  planujemy rozpocząć listowne zapowiadanie kolędy, jak było to zwyczajem lat ubiegłych. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do osób, które mogłyby pomóc nam w dostarczeniu listów z zaproszeniami do bloków i kamienic, w których mieszkamy. Listy będą do odebrania w zakrystii lub w kancelarii już najbliższego piątku. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy nam w tym pomogą. 
 8. Zapraszamy na drugi koncert z serii Adwentowych Koncertów u Paulinów. Dzisiaj o godz. 19.00. po Mszy św. wieczornej - zapraszamy na Koncert Kameralny. Wstęp wolny.  
 9. Ponawiamy naszą gorącą prośbę do rodzin bądź osób, które mogłyby  przyjąć w dniach od 27.12 do 01.01. 2020 roku pod swój dach, młodzież przybyłą do naszej parafii w ramach Spotkania Młodych Taize. Spodziewamy się 50 osób. Na razie mamy zapewnione miejsca dla 22. Wszystkich chętnych do udzielenia gościny, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy św. lub do kancelarii parafialnej.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…