Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Zmartwychwstanie Pańskie

Ogłoszenia na Zmartwychwstanie Pańskie
  1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Jezus Chrystus nasza Pascha powstał zmartwych dla nas! Świętujemy zwycięstwo naszego  Pana nad śmiercią i grzechem. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.  Dzisiejsza niedziela to  zarazem I niedziela miesiąca. W związku z tym, Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00. Na uroczyste Nieszpory zapraszamy o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg. porządkuniedzielnego. Jest to szczególny  dzień modlitw w intencji Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu. Taca będzie przeznaczona na potrzeby tej uczelni.
  3. Trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj nowenna połączona będzie z nieszporami. Przez cały tydzień, natomiast,nowenna wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną,o godz. 17.30
  4. Informujemy, że Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w dniach oktawy wielkanocnej będzie tylko po południu, od godz. 15.00 – 18.00.
  5. Zakończyliśmy Triduum Paschalne i dlatego pragniemy podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele serca i pracy w jego przygotowanie, byśmy mogli owocniej przeżyć zawarte w nim treści. Ojcom za czas spędzony w konfesjonale; Panu Markowi – kościelnemu i służbie liturgicznej na za przygotowanie liturgii i asyst z nią związanych. Dziękuje bratu diakonowi Brunowi z naszego seminarium w Krakowie na „Skałce” i naszemu bratu Grzegorzowi, za prowadzenie nas przez komentarze. Bardzo dziękujemy lektorom i ministrantom. Chórowi Vita Nova, pod kierownictwem Pani Eweliny i naszemu Panuorganiście - Włodzimierzowi. W sposób szczególny dziękujemy Wspólnocie Koinonii Jan Chrzciciel, za przygotowanie Grobu Pańskiego i Wspólnocie Neokatechumenalnej za przygotowanie - Ołtarza Adoracji. Pani Agnieszce - za przepięknądekorację kwiatową. Paniom za pracę przy przygotowaniu i sprzątanie kościoła oraz z Komisji Charytatywnej za tak oddaną służbę naszym ubogim. Dziękujemy naszej Policji. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do piękniejszego przeżycia ostatnich uroczystości, wynagrodzi obfitością swoich łask.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, poprzedzoną modlitwą różańcowa o 10.30. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach  z posługą duszpasterską.
  7. Przyszła niedziela, to pierwsza Niedziela Wielkanocna, dedykowana Bożemu Miłosierdziu. W tym dniu serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystą Koronkę do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00 Na Mszę św. o godz. 12.00 w tym dniu, zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z ich rodzicami. Po Mszy spotkanie z rodzicami.
  8. Do święta Bożego Miłosierdzia chcemy jako parafia przygotować nasze serca w wyjątkowy sposób. Dlatego zapraszamy wszystkich na czuwanie nocne z soboty na niedzielę tj. z 07 na 08 kwietnia br. Początek czuwania o godz. 20.00. Zakończenie mszą św. o godz. 23.00
  9. Siostry i Bracia,Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał dla nas, abyśmy umocnili naszą nadzieję na życie wieczne w niebie i wytrwali w Jego MIŁOŚCI. W imieniu naszej paulińskiej wspólnoty życzmy, aby każdy dzień w Waszym życiu był przeniknięty obecnością Zmartwychwstałego Pana. Niech On sam umacnia naszą odpowiedz wyrażona w wierze. Proszę o przekazanie życzeń chorym i samotnym.