Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiejsza XXIX niedziela zwykła to równocześnie Niedziela Misyjna , którą przeżywamy pod hasłem: Ochrzczeni posłani”. Przeżywając miesiąc październik jako nadzwyczajny miesiąc misyjny pamiętajmy, aby naszym codziennym modlitwom, a szczególnie modlitwie różańcowej, towarzyszyła intencja za misjonarzy i za tych którym głoszą Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.
 2. Również dzisiaj, z racji niedzieli tzw. „Dominicantes” we wszystkich parafiach w Polsce odbywa się liczenie wiernych. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich, którzy tworzą Jasnogórską Rodzinę Różańcową. Po Mszy św. zmiana tajemnic i krótkie spotkanie w salce „Tebajdy”. 
 3. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę październikowej modlitwy różańcowej wraz z Maryją. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium nabożeństwa różańcowe są codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą na nią dotrzeć, by  modlić się wtedy  w domach rodzinnych. 
 4. Dzieci przygotowujące się do sakramentu I Komunii świętej wraz z ich rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami. 
 5. Kalendarz liturgiczny:
           - we wtorek – wsp. św. Jana Pawła II, pap. 
 6. Przypominamy i serdecznie zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych, które odbywają się w naszym kościele w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30.
 7. Dzieci w wieku szkoły podstawowej (od 3 do 6 klasy), zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych, w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy rodziców, aby zaproponowali swoim dzieciom, tę piękną formę pogłębiania więzi z Jezusem i Maryją. Tak wiele, kochani rodzice, w tym względzie od Was zależy. Zapraszamy też chłopców, po I komunii św. do służby przy ołtarzu jako ministrantów. 
 8. W zakrystii są już do odebrania kartki na wypominki. Przypominamy, aby na kartkach wyraźnie (drukowanymi literami) zaznaczyć ulicę zamieszkania i osoby zmarłe polecane w wypominkach, gdyż ułatwi nam to odczytywanie treści. 
 9. W najbliższą, ostatnią sobotę miesiąca, tj. 26.10 na godz. 10.30 zapraszamy wszystkich do naszego Sanktuarium na modlitwę różańcową, która zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym  Sakramentem. 
 10. Tego samego dnia, wieczorem z kolei, zapraszamy do naszej świątyni na Koncert w ramach jubileuszu 200 - lecia  urodzin Stanisława Moniuszki Ojca Opery Narodowej. Będzie on w szczególności poświęcony twórczości religijnej kompozutora. W wykonaniu sławnych Artystek z Białorusi - sopranistki Pani Tamary Remez oraz organistki Swiatleny Niemahaj usłyszymy utwory religijne w/w kompozytora, zarówno na głos solowy z organami jak również organy solo. Początek koncertu po Mszy św. wieczornej czyli o godz. 19.00. WSTĘP WOLNY
 11. Z całego serca dziękujemy wszystkim tym osobom które każdego tygodnia sprzątają kościół i Pani Dorocie za przyozdabianie go kwiatami. Przypominamy, że do tego pięknego dzieła dbałości o Dom Jezusa i Jego Matki, może się włączyć każdy w piątki po Mszy św. wieczornej. 
 12. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje o zgłaszanie się do oddawania krwi. Krew można oddawać codziennie w w/w instytucji , która ma swoją siedzibę przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. Może ją oddać każda osoba zdrowa, pełnoletnia do 65 – ego roku życia, legitymująca się dokumentem tożsamości ze zdjęciem i peselem. Dzisiaj do tej akcji możemy się włączyć we Wrocławiu przy parafii Opatrzności Bożej przy ul. Nowodworskiej 64 w godz. od 9.00 do 13.00. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.rckik.wroclaw.pl 
 13. Modlimy się za wszystkich naszych zmarłych z naszej parafii, których Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie.. Wieczny  odpoczynek…