Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą
 1. XXVIII niedziela zwykła, to jednocześnie kolejny  -  XIX Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „ Wstańcie, chodźmy”. Radujemy się i wdzięczni jesteśmy Bogu, za dar papieża Polaka oraz  Jego kanonizację. Swoje podziękowanie chcemy wyrazić modlitwą i jak co roku, poprzez ofiary zbierane do puszek przed kościołem, na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Przypomnijmy, że fundacja ta umożliwia min. podjęcie studiów młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Za chwilę przedstawiciele Drogi Neokatechumenalnej działającej przy naszej parafii będą zapraszać na katechezy dla młodzieży i dorosłych. Katechezy te będą odbywały się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30. Serdecznie na nie zapraszamy. 
 3. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz ich rodziców. Po Mszy spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 4. Dzisiaj jak wszyscy wiemy, dzień wyborów do parlamentu. Prosimy o mądrość i światło Ducha świętego dla wszystkich Polaków, by  swoje głosy oddali  zgodnie ze swoim chrześcijańskim sumieniem, mając na uwadze wartości za które oddał życie Syn Boży Jezus Chrystus.
 5. W Trzebnicy trwają uroczystości Jadwiżańskie. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11.00. O szczegółach możemy więcej przeczytać w gablocie przed kościołem.
 6. Dziękujemy P. Bogu za dar możliwości modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Monstrancji Adoracyjnej zwanej „Królową Pokoju z Medjugorje”. Niech ten czas wyda błogosławione owoce w życiu naszej parafii i tych, którzy przez swoją obecność zadbali, by Pan Jezus nie pozostawał tu sam. 
 7. Na modlitwę różańcową do naszego Sanktuarium zapraszamy codziennie na godz. 17.15. Gorąco zachęcamy do pielęgnowania jej również w domach rodzinnych. 
 8. Kalendarz Liturgiczny:
  -       we wtorek – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziew. i dK.
  -       w środę – urocz. Św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej
  -       w czwartek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  -       w piątek - święto św. Łukasza, Ewangelisty. 
 9. W najbliższą środę o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Przedszkola Nr 41 im. Jana Pawła II. Zapraszamy na Nią, dyrekcję, dzieci wraz z rodzicami, wychowawców i pracowników. 
 10. Zbliża się III piątek miesiąca. W związku z tym 18 października bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne czuwanie nocne w domu naszej Matki. Tym razem będzie ono miało wyjątkowy charakter, gdyż chcemy uwielbiać Boga przez pośrednictwo wyjątkowej osoby  -  św. Charbela. Na program czuwania składać  się będzie: film o św. Charbelu, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą różańcową. Następnie świadectwo Kustosza relikwii świętego z Libanu, oraz modlitwa o uzdrowienie połączona z namaszczeniem olejami świętego. Wszystko zakończy się Eucharystią. Początek czuwania wyjątkowo o godz. 19.30. 
 11. W zakrystii i pod chórem są już do odebrania kartki na wypominki. Prosimy, aby na kartkach wyraźnie (drukowanymi literami) zapisać ulicę zamieszkania oraz imię i nazwisko osób zmarłych, polecanych w wypominkach, gdyż to ułatwi nam odczytywanie treści. 
 12. Modlimy się za wszystkich naszych zmarłych z naszej parafii, których Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie.. Wieczny  odpoczynek…