Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą
 1. Przeżywamy  I niedzielę miesiąca. Dziękujemy P. Bogu za dar możliwości modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Monstrancji Adoracyjnej zwanej „Królową Pokoju z Medjugorje”. Dzisiaj zapraszamy na adorację od godz. 13.00 do 18.00.
 2. Monstrancja pozostanie u nas do środy - 9 października. Jutro i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godziny 18.00, a następnie po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. W środę adoracja od godz. 7.30. Zakończenie adoracji w tej monstrancji o 15.00 uroczystą Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 3. W dniu dzisiejszym swój dzień imienin obchodzi nasz współbrat – o. Bruno Makar. Przeżywa go podczas pielgrzymki na uroczystości ku czci Matki Bożej Różańcowej w Częstochowie. Dziękując o. Brunonowi za wszelką posługę w naszej parafii i klasztorze, składamy Dostojnemu Solenizantowi - pamiętając o Nim w modlitwie - najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, opieki Maryi i asystencji Ducha świętego.
 4. Jutro na Jasnej Górze swoją profesję wieczystą złoży nasz parafianin o. Szymon Zaufal. Obejmujemy Go naszą modlitwą by służba Bogu przez Maryję w zakonie paulinów była dla o. Szymona źródłem szczęścia i radości.
 5. Na modlitwę różańcową do naszego Sanktuarium zapraszamy codziennie na godz. 17.15. Do modlitwy zapraszamy poszczególne wspólnoty działające przy naszej parafii. I tak w poniedziałki zapraszamy wspólnotę Domowego Kościoła- Rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie. W środy – Jasnogórską Rodzinę Różańcową, w piątki wspólnotę Żywych Kamieni i w soboty wspólnoty Neokatechumenalne. 
 6. Kalendarz Liturgiczny:
  -       w poniedziałek – wsp. N.M.P. Różańcowej.
 7. W najbliższą sobotę zapraszamy w imieniu organizatorów na Metropolitarną Pieszą Pielgrzymkę do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wyjście spod archikatedry wrocławskiej o godz. 6.00. Msza św. tego dnia w Sanktuarium św. Jadwigi o godz. 16.30. Główne uroczystości Jadwiżańskie przypadają na 13.10 /niedziela/. O ich szczegółach możemy przeczytać w gablocie przed kościołem. 
 8. W przyszłą sobotę z racji II soboty miesiąca od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. 
 9. Ojcowie Karmelici Bosi z Wrocławia serdecznie zapraszają wszystkich pragnących pogłębić swoją relację z Bogiem na wykłady z: mistykami – św. Teresą od Jezusa, św. Janem od Krzyża, Biblią oraz teologią i historią, do Instytutu Duchowości Karmel. Zajęcia odbywają się w czwartki, co 2 tygodnie w godz. od 17.00 do 20.00. Więcej informacji można przeczytać z ulotek rozłożonych pod chórem lub stronie internetowej wrocławskich karmelitów.
 10. W przyszłą niedzielę tj. 13 10 będziemy obchodzić kolejny XIX Dzień Papieski pod hasłem: „ Wstańcie, chodźmy”. Nieustannie nasze serca wypełnia radość i wdzięczność Bogu za święte życie Papieża Polaka i Jego kanonizację. Swoje podziękowanie zechciejmy też  wyrazić modlitwą dziękczynną, i jak co roku, poprzez ofiary zbierane do puszek przed kościołem, na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia, która min. pomaga, fundując stypendia młodzieży z ubogich rodzin. 
 11. Modlimy się za wszystkich naszych zmarłych z naszej parafii, których Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie. Za śp. Antoniego Samelskiego, i śp. Ryszarda Boreckiego. Wieczny  odpoczynek…