Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą
 1. Dziękujemy Pannu Bogu za niedzielę - Dzień Pański, który zgromadził nas dzisiaj przy wspólnym Eucharystycznym Stole. 
 2. Dziękujemy Bogu przez Maryję za kolejny dar dla naszego Sanktuarium w postaci Wyjątkowej Monstrancji Adoracyjnej zwanej „Królową Pokoju z Medjogorie”  w której do 09 października br. będziemy mieli możliwość wielbienia i oddawania czci  Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Wyjątkowość tej monstrancji wyraża się w tym, że jest ona główną częścią jednego z 12  Ołtarzy Pokoju, którego miejscem docelowym jest właśnie Medjogorie. W progach naszej świątyni gościliśmy już dwa takie ołtarze. Jeden przeznaczony do Kazachstanu, a drugi na Wybrzeże Kości Słoniowej. Przypomnijmy -  ideą jest stworzenie 12 takich ołtarzy i rozmieszczenie ich w różnych  miejscach kuli ziemskiej, by modlić się przed nimi o dar pokoju dla świata i w ludzkich sercach. My mamy tę łaskę, że po raz kolejny w łączności z całym światem przez pośrednictwo Maryi będziemy prosić Jezusa w Najświętszym Sakramencie o ten jakże potrzebny sercu człowieka dar. NIECH NIKOGO Z NAS NIE ZABRAKNIE !!!!! 
 3. W związku z tym, zmienią się też godziny możliwości Adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy wszystkich od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 rano do godz. 18.00 i  następnie po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. 
 4. Spowiedź będzie w tym czasie bez zmian, czyli w godz. od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. 
 5. W najbliższy wtorek, tj. 1 października rozpoczynamy w naszym Sanktuarium nabożeństwa różańcowe. Na  wspólną modlitwę, zapraszamy codziennie na godz. 17.15. W szczególny sposób prosimy o włączenie się do tej modlitwy poszczególne wspólnoty działające przy naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że wierni którzy pomodlą się na różańcu ( 5 dziesiątek) w kościele, publicznej kaplicy, wspólnocie zakonnej oraz innym stowarzyszeniu pobożnym, mogą dostąpić odpustu zupełnego , każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami. 
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W naszych modlitwach pamiętamy o powołaniach kapłańskich, zakonnych i wynagradzaniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W pierwszą sobotę zapraszamy  o godz. 11.00 na Mszę św. wynagradzającą Sercu Najświętszej Maryi Panny. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 10.30. 
 7. Kalendarz Liturgiczny:
  -       w poniedziałek – wsp. św. Hieronima, kapł i dK.
  -       we wtorek - wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dK.
  -       w środę – wsp. świętych Aniołów Stróżów. W naszym zakonie obchodzimy święto.
  -       w piątek – wsp. św. Franciszka z Asyżu
  -       w sobotę - wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziew. 
 8. W przyszłą sobotę 05.10 , podczas Mszy św. o godz. 18.00 zaśpiewa w naszym kościele schola gregoriańska złożona z uczestników warsztatów gregoriańskich odbywających się w tym dniu w naszym klasztorze. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich, którym drogi jest śpiew łaciński – oficjalny śpiew Kościoła Katolickiego i jego wielowiekowa tradycja.
 9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz.18.00. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczone są na cele renowacyjne naszej świątyni. 
 10. Została już zamknięta lista autokarowej pielgrzymki na Jasną Górę w związku z uroczystością Matki Bożej Różańcowej 06.10 br. Zainteresowane osoby prosimy o uiszczenie opłat i jednocześnie informujemy, że wyjazd będzie o godz. 6.00  spod kina „Nowe Horyzonty” , powrót do Wrocławia ok. godz. 20.00. 
 11. Modlimy się za wszystkich naszych zmarłych z naszej parafii, których Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie. Za śp. Janinę Gabrychowską. Wieczny  odpoczynek…