Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiejszą XXIV niedzielą zwykłą, rozpoczynamy IX Tydzień Modlitw w Intencji Wychowania. Hasło towarzyszące tej modlitwie brzmi: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz” /J 1,38/. Niech ten czas stanie się dla nas okazją do szczególnej modlitwy za dzieci, młodzież, ich rodziców oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów, by mężnie trwali na straży ewangelicznych wartości. 
 2. Dzisiaj Msza św. o godz. 10.30 w Intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Niej zmiana tajemnic. Nieszpory o godz. 17.30. 
 3. Zapraszamy do kancelarii parafialnej rodziców klas III, aby zapisywali swoje dzieci przed I Komunią świętą. Podobnie prosimy o to młodzież klas VIII, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania. 
 4. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – wsp. św. męczenników Korneliusza pap. i Cypriana Bpa.
  • w środę – święto  św. Stanisława Kostki zak. Patrona Polskiej Młodzieży
  • w piątek – wsp. św.Andrzeja Kim Teogon kapł., Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich
  • w sobotę – święto św. Mateusza Apost. i Ewang. 
 5. Tak jak w każdy III piątek miesiąca, zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich wiernych na nocne czuwanie z Maryją, które będzie miało miejsce z 20/21 września br. Początek czuwania o godz. 19.45 zakończenie ok. pół godziny po północy.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową Pielgrzymkę związaną z obchodami święta Matki Bożej Różańcowej, 6 października br. Koszt pielgrzymki, jak już informowaliśmy to 50 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej. 
 7. W przyszłą niedzielę 22 września br. będzie miała miejsce praktykowana od wielu już lat procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława Bpa i męcz. i św. Doroty. To wyraz wdzięczności Bogu za uratowanie Wrocławia w czasie powodzi i prośby o oddalenie wszelkich klęsk żywiołowych od naszego miasta. Rozpoczęcie procesji o godz. 16.00 w bazylice św. Elżbiety/ kościół Garnizonowy/. Zakończenie Mszą św. w kościele św. Doroty. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu intencja dziękczynienia i prośby za Wrocław.  
 8. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych, których Bóg powołał do siebie w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....