Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą
 1. XXII niedziela zwykła zbiega się z pierwszą niedzielą miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz. 18.00. Nieszpory o  godz. 17.30. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, przeznaczone dzisiaj na cele renowacyjne naszej świątyni.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej w naszym Sanktuarium. Dziękujemy, Panu Kościelnemu, służbie liturgicznej, chórowi, Panu Organiście, osobom które zadbały o piękno i estetykę naszej świątyni, oraz  Pani Dorocie za wystrój kwiatowy. Niech P. Bóg wynagrodzi Wam swoją łaską.
 3. Dziękujemy także, Bogu za czas wakacyjnego odpoczynku i dar pielgrzymowania do domu Naszej Matki i Królowej na Jasnej Górze.  
 4. Jutro, z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego, dodatkowa Msza św. w naszym Sanktuarium o godz. 7.45.
 5. Powracamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu i godzin spowiedzi sprzed wakacji. Przypominamy, że możliwość adoracji i spowiedzi będziemy mieli codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00.  
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Pamiętajmy w tym dniach, by modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, szczególnie z naszej parafii, oraz w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Pół godziny wcześniej czyli o godz.10.30 modlitwa różańcowa, również w intencji wynagradzającej.
 7.  Kalendarz Liturgiczny: we wtorek - wsp. św. Grzegorza Wielkiegi pap. i dK
 8. W najbliższą niedzielę, przypada święto Narodzenia N.M.P. Na  Mszy św. o godz. 7.30 rano w naszej świątyni swoje śluby zakonne ponowi kleryk paulińskiego seminarium na Skałce w Krakowie, pochodzący z Wrocławia - br. Tadeusz Iwaszczyszyn. Już dzisiaj chcemy objąć GO naszą modlitewną pamięcią i serdecznie zapraszamy. W tym dniu poświęcenie ziarna na zasiew i nasion, na Mszy św. o godz. 10.30.
 9. W odpowiedzi na prośbę  Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej,  J.E. Ks. Arcybiskup Józef Kupny zarządził, aby we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji 1 września br. o godz. 14.00 zostały uruchomione dzwony jako forma wspomnienia ofiar  II wojny światowej w 80 rocznice jej wybuchu, oraz by oddać cześć polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświeceniem życia bronili naszej Ojczyzny.
 10. W zakrystii po każdej Mszy św. przyjmujemy zapisy na autokarową Pielgrzymkę na Jasną Górę związaną z obchodami święta Matki Bożej Różańcowej, które będzie miało miejsce 7 października  bieżącego roku. Koszt 50 zł. Bliższe szczegóły podane zostaną ok. połowy września.
 11. W związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, Prezes Rodziny "Rodła", zaprasza do upamiętnienia polskich bohaterów wojennego Wrocławia z Polskiego Ruchu Oporu OLIMP. Spotkanie dzisiaj 1 września br. o godz. 20.00 przy pomniku OLIMP/ róg ulic Sokolniczej i Zelwerowicza, blisko Placu św. JP II /. Jest też prośba o zabranie zniczy.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych, których Bóg powołał do siebie w minionym tygodniu. Modlimy się za śp. Tomasza Smolik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....