Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą
 1. Obchodząc XX niedzielę zwykłą, przeżywamy jednocześnie drugi  dzień nowenny, przygotowujący nasze serca na uroczystość M.B. Częstochowskiej. W ramach tej nowenny, zapraszamy dzisiaj  na Nieszpory maryjne o  godz. 17.30, a po nich na Mszę św. godz. 18.00 z kazaniem Maryjnym.
 2. Dzisiaj o godz. 10.30 Msza św. w intencjach Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Niej wymiana tajemnic. 
 3. Przez kolejne dni, zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Jasnogórskiej Matki  Kościoła na modlitwę nowennową  o godz.17.30, a po niej na Mszę świętą z kazaniem Maryjnym ukazującym realizację Tajemnic Różańca w naszym Sanktuarium. Poprzez naszą obecność chcemy wyrazić  wdzięczność Panu Bogu, że tę właśnie świątynię, którą On wybrał w swojej opatrzności, na szczególny dom dla Matki swojego Syna.
 4. Nowennę w tym roku ubogaci pokaz filmów o tematyce religijnej, który będzie miał miejsce o godz. 19.00 od najbliższego piątku tj. 23.08 do niedzieli włącznie. Zaprezentuje go nam Pan Benon Wymagała z Bielska Białej - założyciel Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. Tytuły filmów to: Miłość i Miłosierdzie – reż. Michała Kondrata /piątek/, Luter i rewolucja protestancka - Grzegorza Brauna /sobota/ i w niedzielę Maryja Matka Jezusa – reż. Gaudio Chiesa.
 5. Ponawiamy nasze serdeczne zaproszenie na odpust N.M.P Częstochowskiej, tj. 26 sierpnia i  przypominamy, że Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana pod przewodnictwem  Ks. Krystiana Charchuta– egzorcysty i Moderatora Wspólnoty Rodzin Przymierza Mamre w Archidiecezji Wrocławskiej.
 6. Serdecznie witamy w naszej parafialnej i zakonnej wspólnocie o. Karola Bilicza – neoprezbitera, który – jak już informowaliśmy - na mocy decyzji Ojca Generała paulińskiego zakonu, został oddelegowany do posługi w naszej wrocławskiej placówce. Otaczamy o. Karola modlitwą i życzymy Mu, nieustannej asystencji Ducha świętego w pozyskiwaniu dusz dla Chrystusa i Maryi.
 7. Kalendarz Liturgiczny:    
  • we wtorek – wsp. św. Bernarda , opata i dK.
  • w środę - wsp. św. Piusa X, pap.
  • w czwartek – wsp. N.M.P Królowej.
  • w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apost.
 8. Przypominamy, że adoracja Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi w okresie wakacyjnym tylko w godzinach popołudniowych od 15.00 do 18.00. 
 9. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych, których Bóg powołał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....