Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę zwykłą
 1. Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz.18.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które w tym dniu przeznaczamy, jak zawsze, na różnego rodzaju prace związane z renowacją wnętrza naszej świątyni. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory, w czasie których modlimy się szczególnie za pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę, i pielgrzymów duchowych. 
 2. Od jutra o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową, podczas której, wraz z duchowymi pielgrzymami, łączymy się z naszymi braćmi i siostrami na pielgrzymkowym szlaku. 
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu sierpniu podjęli trud abstynencji od alkoholu. Niech wszystkich wspomaga Bóg swoją przemożną łaską. 
 4. Polecamy modlitwie wypoczywających na wakacjach. Niech piękno otaczającej przyrody pozwoli im jeszcze pełniej odkryć prawdę o miłości Boga Stwórcy do swego stworzenia i szczęśliwie powrócić do swoich domów. 
 5. Jak już informowaliśmy, mocą decyzji Najprzewielebniejszego Ojca Generała naszego zakonu,  z  dn. 17.08 br. kończy swoją posługę w naszej parafii o. Jakub Szymczycha, który zostaje oddelegowany do pracy na Jasnej Górze. Z całego serca dziękujemy Mu  za wszelkie dobro jakie wniósł swoją obecnością do naszej parafii i klasztoru i życzymy, aby Jego pobyt w nowym miejscu  przyniósł jak najpiękniejsze owoce na chwałę Jezusa i Maryi. Pożegnanie o. Jakuba będzie miało  miejsce dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30Mocą tej samej decyzji O. Generała do naszej parafii zostali oddelegowani dwaj ojcowie. Ojciec Krzysztof Grzesica  - pełniący do tej pory funkcję kustosza wędrującej po Polsce Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i ojciec Karol Bilicz, neoprezbiter wyświęcony w tym roku. Życzymy Im wszelkich łask i owocnego posługiwania wśród nas. 
 6. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym - przypominamy - czynna jest tylko dwa dni w tygodniu: we wtorki od godz. 16.00 do 18.00 i w soboty od 10.00 do 12.00. 
 7. W najbliższy piątek 09 sierpnia w naszym Sanktuarium, będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Chcemy bowiem zaprosić na uroczystą Mszę św. o godz. 20.00 pielgrzymów duchowych z całej Archidiecezji – 39 Wrocławskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Planujemy wspólnie tutaj, w domu Jasnogórskiej Matki, podczas Eucharystii, na której kazanie wygłosi ks. Aleksander Radecki, w szczególny sposób modlić się za wszystkich, którzy przeżywają swoje rekolekcje w drodze zmierzając na Jasną Górę. Zapraszamy bardzo serdecznie, a zwłaszcza pielgrzymów duchowych, którzy również w tej świątyni każdego dnia, od 02 sierpnia gromadzą się w łączności z tymi, którzy są na szlaku. 
 8. Już dzisiaj chcemy zaprosić na drugie wielkie wydarzenie w naszym Sanktuarium, jakim będzie dn. 26 sierpnia  - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.  UROCZYSTĄ EUCHARYSTIĘ o godz. 18.00 sprawował będzie i słowo Boże wygłosi – ks. Krystian Charchut – pełniący obecnie posługę egzorcysty i Moderatora Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre w naszej Archidiecezji. Uroczystość Matki Bożej poprzedzona będzie - jak stało się to już pewną tradycją, 9- dniową nowenną o godz. 17.30. Początek nowenny 17 sierpnia. Już dzisiaj na te wydarzenia serdecznie zapraszamy. 
 9. Kalendarz liturgiczny:
  -      we wtorek 06 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.
  -      w środę – wsp. bł. Edmunda Bojanowskiego
  -      w czwartek – wsp. św. Dominika, kapł.
  -      w Piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża( Edyty Stein), dziew. i męcz. Patronki Europy
  -      w sobotę – wsp. św. Wawrzyńca, diak. i męcz. 
 10. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał do siebie z naszej parafii w minionym tygodniu: modlimy się za śp. Marię Maczkowską i śp. Jadwigę Makarewicz.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....