Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XVII Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na XVII Niedzielę zwykłą
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17.30. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej.
  W sobotę o godz. 10.30 w naszym Sanktuarium zgromadzą się czciciele Niepokalanego Serca Maryi. Naszą wspólną modlitwę rozpoczniemy modlitwą różańcową w duchu przebłagania Niepolanego Serca Maryi. Po niej Eucharystia w intencji wynagradzającej. Serdecznie zapraszamy.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Marty
  • środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  • czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
  • od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porciunkuli, pod zwykłymi warunkami (spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego).
 3. Już w najbliższy piątek 2 sierpnia z Wrocławia na Jasną Górę wyruszy piesza pielgrzymka. Zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie organizacyjne grupy II. Osoby, które nie mogą pójść na pątniczy szlak będą mogły wzorem lat ubiegłych pielgrzymować duchowo. Każdego dnia będziemy trwać w duchowej łączności z pielgrzymami, zwłaszcza podczas wieczornej modlitwy różańcowej oraz Mszy świętej.
 4. Decyzją Przełożonego Generalnego naszego Zakonu, dnia 17 sierpnia o. Jakub Szymczycha zostanie skierowany do posługi na Jasną Górę. Dziękujemy Mu za czas posługi w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej. Pożegnanie o. Jakuba w najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30.
 5. Pomódlmy się za śp. Renatę Kobyłt oraz zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…