Paulini Wrocław

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Męki Pańskiej

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Męki Pańskiej
 1. Niedzielą Męki Pańskiej zwaną - Palmową, rozpoczynamy misterium Wielkiego   Tygodnia. Dziś na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, święcimy palmy. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy na ostanie już, w tym Wielkim Poście Nabożeństwo Gorzkich  Żali o godz. 17.00. 
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia), ze względu na obchody Wielkiego Tygodnia - liturgicznie została przeniesiona w tym roku, na 9 kwietnia.  Dla nas parafian i paulinów data 25 marca, pozostaje zawsze szczególną, albowiem dzisiaj przypada kolejna 4. rocznica wyniesienia naszego kościoła do rangi Sanktuarium. Chcemy więc, dziękować Bogu za ten Wielki Dar Matki dla tego miejsca, która dzisiaj  towarzyszy Jezusowi i nam w drodze przez mękę ku Zmartwychwstaniu.
 3. Młodzież związaną z naszą parafią i Sanktuarium zapraszamy serdecznie na DIECEZJALNE OBCHODY, SWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. Centralną częścią tych obchodów, jest Uroczysta  Eucharystia celebrowana o godz. 15.00 w Archikatedrze Wrocławskiej przez J.E Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Poprzedzi Ją procesja z palmami, która wyruszy z kościoła M. B. na Piasku o godz. 14.30. Po uroczystościach spotkanie na ul. Katedralnej do godz. 18.00. Szczegóły w gablocie przed kościołem
 4. Wielki Tydzień, który rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą w Kościele, to czas bezpośredniego przygotowania paschalnego.To najważniejszy okres liturgiczny w ciągu całego roku kościelnego! Okres Wielkiego Postu zakończymy w wielką środę, by od czwartku rozpocząć Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, W. Piątek i W. Sobota). Pragniemy zaprosić i zachęcić wszystkich douczestnictwa w Misterium śmierci i zmartwychwstania Jezusa.
  • WIELKI CZAWREK – 29.03 – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej  - o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Wystawienia (ciemnicy) będzie trwała do godz. 24.00.
  • WIELKI PIĄTEK – 30.03 – obwiązuje post ścisły, w tym dniu od godz. 7.00 rano możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy. Droga Krzyżowa o godz. 15.00, połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy, również o godz. 19.00. Podczas liturgii min. oddamy cześć Krzyżowi świętemu, a po Komunii świętej będziemy adorować Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00.
  • W WIELKĄ SOBOTĘ – 31.03 – zapraszamy na adorację Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00. Spowiadamy do godz. 16.00.
   LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ - Wielkiej Soboty, rozpoczniemy o godz. 22.00 i zakończymyPROCESJĄ REZUREKCYJNĄ (jak w ubiegłych latach). Bardzo prosimy, aby każdy przyniósł ze sobą świecę na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

   Ze szczegółowym  programem Triduum Sacrummożna zapoznać się w gablocie  z ogłoszeniami.

  • Poświęcenie pokarmów w sobotę od godz. 9.00 co pół godziny -do godz. 16.00. Przy poświęceniu pokarmów,będziemy mogli złożyć do specjalnie przygotowanego kosza część święconych pokarmów, oraz żywność.Komisja Charytatywna, przygotuje paczki z tych darów, dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii.
  • SPOWIEDŹ – od poniedziałku do środy w godz.od 9-12 i od 15-18, a w czasie TRIDUUM spowiadać będziemyod godz. 8.00 do 16.00 oraz po liturgii: od 20.30 do 24.00.
  • Informujemy również, że z wtorku na środę tj. z 27.03 na 28.03, kościół nasz bierze udział w tzw.„Nocy Konfesjonałów” – w ramach której spowiadamy od 22.00 do 24.00.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy liturgicznej Kościoła, czyli modlitwy brewiarzem, którą w czasie Triduum chcemy celebrować uroczyście, aby razem z Panem być w Jego godzinie. Jutrznia – o godz. 7.00; Godzina czytań – o godz. 12.00 i Modlitwa na zakończenie dnia o godz. 21.45.
  • Bardzo prosimy, aby do zakrystii po Mszy św. zgłosili się chętni mężczyźni do niesienia sztandarów, chorągwi oraz baldachimu na procesji rezurekcyjnej.
  • W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie!
  • W drugi dzień świąt, czyli w poniedziałek wielkanocny, porządek Mszy św. niedzielny.
 5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to zarazem I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorekod godz. 16.00 - 18.00 a w razie wypadków losowych zapraszamy do furty klasztornej.
 7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie prace porządkowe w kościele,a także za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, zbierane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali.
 8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych, których Pan Bóg odwołał w minionym tygodniu: śp. Sylwestra Kaczmarczyka. Pragniemy tez z bólem powiadomić, że zmarła mama ojca Jana Poteralskiego. Dla wielu z  nas, jest on znany, gdyż pracował tutaj, przez wiele lat,  jako jeden z pierwszych duszpasterzy  paulińskich.  Pogrzeb mamy o. Jana odbędzie się 26 marca w par. Św. Jadwigi Królowej w  Radomsku o godz. 12.00 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…