Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą
 1. XIII niedziela zwykła kończy miesiąc poświecony szczególnej czci Serca naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Na ostatnie nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją Eucharystyczną po kościele, zapraszamy o godz. 17.30.
 2. Od jutra o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową. 
 3. Polecamy modlitwie wszystkich wypoczywających na wakacjach i tych, którzy się na nie wybierają w najbliższym czasie. Niech piękno otaczającej przyrody pozwoli im odkryć jeszcze pełniej prawdę o miłości Boga Stwórcy do swego stworzenia.
 4. W okresie wakacyjnym adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w naszym kościele tylko w godzinach popołudniowych od godz. 15.00 do godz. 18.00. W soboty i w niedziele spowiadamy 15 min. przed Mszą świętą.  
 5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna będzie tylko dwa dni w tygodniu: we wtorki od godz. 16.00 do 18.00 i w soboty od 10.00 do 12.00.  
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni módlmy się szczególnie za kapłanów, o powołania kapłańskie i zakonne oraz pamiętajmy o intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy, którymi to Serce ranimy. W sobotę w naszym Sanktuarium,  zapraszamy na Mszę św. Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11.00. Mszę św. o 10.30 poprzedzi modlitwa różańcowa. 
 7. Przypominamy, że przez  okres wakacji  jest zawieszona posługa duszpasterska chorym, których ojcowie systematycznie odwiedzają.
 8. Kalendarz Liturgiczny:
  -      w środę  – święto - św. Tomasza, Apostoła
  -      w sobotę  – wsp. - bł. Marii, Teresy Ledóchowskiej, dziew. 
 9. W imieniu naszego Metropolity J.E Ks. Arcybiskupa Józefa  Kupnego zapraszamy na tegoroczną Pielgrzymkę Pieszą z Wrocławia na Jasną Górę. Jak bywało to w latach poprzednich, pielgrzymka  wyrusza z Wrocławia na Jasną Górę, dn. 02 sierpnia br. Naszą paulińską grupę II poprowadzi o, Maksymilian Stępień. Szczegóły dotyczące pielgrzymki zostaną podane w najbliższym czasie.  
 10. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi rekrutację na kierunkach teologia i pedagogika oraz studia podyplomowe dające uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela religii jako drugiego przedmiotu, a także prowadzenia zajęć wychowania do życia w rodzinie, etyki i prowadzenia psychoterapii. Więcej informacji na stronie internetowej pwt.wroc.pl. 
 11. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 13.00 do 18.00. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na tacę, które – przypominamy - przeznaczone są na remontowe sprawy związane z naszą świątynią. Ostatnio do renowacji zostały oddane dwie kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Miejmy nadzieję, że wrócą  do nas pod koniec tego roku. Koszt renowacji jednej stacji to 6 tys. złotych. 
 12. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał do siebie z naszej parafii w minionym tygodniu: modlimy się za śp. Irmę Wandzel, śp. Barbarę Majewską i śp. Janinę Ptak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....