Paulini Wrocław

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą
 1. XII niedziela zwykła to pierwsza niedziela przeżywana w okresie wakacyjnym. Polecamy modlitwie wypoczywających na wakacjach. Niech piękno otaczającej przyrody pozwoli odkryć wszystkim jeszcze pełniej prawdę o miłości Boga Stwórcy do swego stworzenia. 
 2. Dzisiejszej niedzieli we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce zgodnie z decyzją Biskupów zebranych na Plenarnym Zebraniu Konferencji Episkopatu Polski, po każdej Mszy św. mają być odśpiewane suplikacje.Ta pieśń przebłagalna ma stanowić formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione i szerzące się ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych jak chociażby profanacja przez środowiska lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej  oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych, co miało również miejsce w naszym mieście. 
 3. W wielu miastach w Polsce wprowadza się demoralizującą edukację seksualną wg standardów WHO tj. Światowej Organizacji Zdrowia, które przewidują przekazywanie dzieciom już od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest bronić dzieci przed tymi atakami godzącymi w godność osoby ludzkiej i wartość rodziny. Dlatego dzisiaj, jak już informowaliśmy o tym w ubiegłą niedzielę, wolontariusze zbierają podpisy pod projektem ustawy , która ma powstrzymać wprowadzenie tego typu zajęć do szkół i przedszkoli. Aby zebrane podpisy były ważne, potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy gorąco do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją. 
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się i uczestniczyli w Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, wszystkim niosącym feretrony i scholii wspólnoty Żywych Kamieni. Szczególne słowa podziękowania pragniemy skierować do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, która w tym roku była odpowiedzialna za zbudowanie Ołtarza. Wszystkim z całego serca składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 5. Zapraszamy jeszcze przez ostatni tydzień o godz. 17.30 na nabożeństwa czerwcowe, które do najbliższego czwartku połączone są w naszym kościele z Procesją Eucharystyczną. W ostatnim dniu procesji poświecenie wianków. 
 6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w naszym kościele, tylko w godzinach popołudniowych - od godz. 15.00 do godz. 18.00. W soboty i w niedziele spowiadamy 15 min. przed Mszą świętą.
 7. W okresie wakacyjnym, zmianom ulegną także dni otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie otwarta tylko we wtorki w godz. 16.00 do 18.00 i soboty w godz. od 10.00 do 12.00. KANCELARIA NIE BĘDZIE CZYNNA w CZWARTKI !!!!!!
 8. Kalendarz liturgiczny:
  -       w poniedziałek – urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W tym dniu przypada również 57 rocznica święceń kapłańskich J.E. Księdza Arcybiskupa seniora – Mariana  Gołębiowskiego. Dostojnego Jubilata polecamy naszej szczególnej modlitewnej pamięci.
  -      w piątek -  urocz. Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. Niech ta intencja w tym dniu przyświeca nam szczególnie.
  -       W sobotę - 29 czerwca urocz. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Obchodzimy wówczas Dzień Papieski i osobę Papieża polecamy szczególnej modlitwie. W tym dniu wierni posługujący się przedmiotami religijnymi poświęconymi przez Ojca świętego lub biskupa, mogą uzyskać odpust zupełny, dodając wyznanie wiary. 
 9. Ponieważ 29 czerwca br. przypada ostatnia sobota miesiąca,  w związku z tym na godz. 10.30 zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej na modlitwę Różańcową. Modlitwa ta zostanie zakończona Indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 10. Jak już informowaliśmy, dnia 29 czerwca czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla wsparcia pracy na misjach. Będziemy mogli pozbyć się wszelkiego niepotrzebnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, który często zaśmieca nas dom i otoczenie. Korzystając z życzliwości parafii Chrystusa Króla, w/w sprzęt, będzie można dostarczyć tego dnia między  godz. 8.00 a 11.30 na plac znajdujący się z tyłu  kościoła,  przy ul Inowrocławskiej od strony Urzędu Skarbowego. Pamiętajmy, że zbiórka trwa do godz. 11.30. Pod chórem są ulotki z których możemy dowiedzieć się szczegółów.
 11. Dziękujemy osobom, które włączają się w cotygodniowe sprzątanie naszej świątyni. Niech P. Jezus wynagrodzi Wam za ten gest swoją przemożną łaską.  Odbywa się ono teraz w piątek po Mszy świętej wieczornej. Gdyby ktoś chciał się włączyć się w to sprzątanie w najbliższy piątek- serdecznie zapraszamy. 
 12. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał do siebie z naszej parafii w minionym tygodniu: modlimy się za śp. Krystynę Cieśnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....