Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej
 1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziękujemy za dar tajemnicy Boga udzielającej się człowiekowi. Pamiętajmy, że zostaliśmy ochrzczeni w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego i wezwani do jedności z Bogiem w jednym Kościele. 
 2. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci patrona naszego kościoła św. Antoniego z Padwy. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej uświetnienia.  
 3. We wtorek 18 czerwca przypada 69 rocznica święceń kapłańskich J. Em. Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza – konfratra naszego paulińskiego zakonu. Najdostojniejszego Arcypasterza Seniora chcemy polecać naszej szczególnej pamięci modlitewnej. 
 4. W najbliższy czwartek tj. 20 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało.  
  Porządek Mszy świętych w tym dniu niedzielny, za wyjątkiem Mszy św. o godz.12.00, której w naszym kościele nie będzie,gdyż właśnie na tę godzinę, zaproszeni jesteśmy przez księdza Proboszcza Parafii Bożego Ciała, na Uroczystą Sumę Odpustową.
  Po tej Mszy św. czyli ok. godz. 13.00 z kościoła Bożego Ciała wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trzeci ołtarz (na tyłach kościoła św. Doroty), wykona nasza parafia. Trasa procesji znajduje się pomiędzy kościołami Bożego Ciała i Św. Doroty..
  Prosimy naszych parafian, zwłaszcza mężczyzn o zabranie  chorągwi, sztandarów na procesję. Służba Liturgiczna wyrusza spod naszego kościoła o 12.30. Dzieci komunijne oraz ministranci i lektorzy niech przyjdą w liturgicznych strojach. Bardzo prosimy rodziców, by przyprowadzili swoje dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
  Procesja, w tym dniu jest naszym wyznaniem wiary. Za odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem”można tego dnia uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przez cały tydzień po Bożym Ciele odbywać się będziecodziennie w naszym kościele o godz. 17.30, procesja z Najświętszym Sakramentem połączoną z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana Jezusa. 
 5. 20 czerwca w uroczystość Bożego Ciała na Placu Wolności między Operą a Narodowym Forum Muzyki odbędzie się, podobnie jak w ubiegłym roku koncert uwielbienia „WNIEBOGŁOSY”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 i będzie okazją do wspólnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie, śpiewu i modlitwy. W imieniu organizatora koncertu jakim Archidiecezja Wrocławska serdecznie na to wydarzenia zapraszamy. 
 6. Kalendarz liturgiczny:
  -      w poniedziałek – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.
  -      w czwartek – Urocz. Bożego Ciała.
 7. W imieniu Stowarzyszenia Mężczyzn św. Józefa,  dnia 22 czerwca br. w przeddzień Dnia Ojca, zapraszamy do Częstochowy wszystkich mężczyzn na Trzecie Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod hasłem Oblezenie.mezczyzni.net lub przeczytać w gablocie przed kościołem.  
 8. Pragniemy poinformować, że dnia 29 czerwca br. (sobota), odbędzie się coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla wsparcia pracy na misjach. Tak więc będziemy mogli pozbyć się wszelkiego niepotrzebnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, który często zaśmieca nas dom i otoczenie. Korzystając z życzliwości parafii Chrystusa Króla, takowy sprzęt, będzie można dostarczyć tego dnia tj. w najbliższą sobotę, między  godz. 8.00 a 12.00 na plac znajdujący się z tyłu  kościoła,  przy ul Inowrocławskiej od strony Urzędu Skarbowego. Pamiętajmy, że zbiórka trwa do godz. 12.00. Pod chórem są ulotki z których możemy dowiedzieć się szczegółów.  
 9. W następną niedzielę przed naszym kościołem będą zbierane podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną w/g standardów WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL, stąd już dzisiaj o tym informujemy. Zachęcamy wszystkich do podpisywania się w obronie dzieci przed deprawacją. 
 10. Zapraszamy na nocne czuwanie, które odbędzie się na Jasnej Górze z 22 na 23 czerwca. Pragniemy podziękować Maryi za pobyt paulinów we Wrocławiu, a przede wszystkim za 5 lat istnienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Można dojechać na Jasną Górę indywidualnie, ale organizujemy również autokary dla chętnych. Wyjazd w sobotę o godz. 16.00. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o 21:00. Po zakończonym czuwaniu (ok. 4 rano) bezpośredni powrót do Wrocławia. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy i informacje w zakrystii. 
 11. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał do siebie z naszej parafii w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....