Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha św.

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha św.
 1. W uroczystość Zasłania Ducha świętego dziękujemy Jezusowi. że wierny swoim obietnicom posyła nam Ducha Pocieszyciela. Dziękujemy Bogu za dary Ducha świętego, oraz za nasz sakrament bierzmowania. W dzisiejszą uroczystość za odmówienie, względnie odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź...”można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
 2. Drugim wielkim wydarzeniem dzisiejszej niedzieli jest MSZA ŚW. PRYMICYJNA o godz. 12.00 – o. Zbigniewa Karpowicza – paulina. Ojciec Zbigniew to wrocławianin z parafii św. Agnieszki na Maślicach. Niech nasze uczestnictwo w tej Eucharystii, na którą gorąco zapraszamy w imieniu swoim i rodziny, będzie dla nas okazją do uwielbienia Boga za Jego nieskończoną dobroć. Po Mszy św. ojciec Neoprezbiter udzieli wszystkim PRYMICYJNEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.
 3. Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy okres wielkanocny i możliwość spowiedzi oraz Komunii Świętej wielkanocnej. Rozpoczyna się w liturgii Kościoła tzw. okres zwykły.
 4. Jutro, w drugim dniu Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Głównej Patronki naszego Sanktuarium. Dlatego też w tym dniu, możemy uzyskać łaskę odpustu pod zwykłymi warunkami.
  Uroczystą Mszę św. ku czci Maryi Matki Kościoła odprawimy o godz. 18.00. Podczas tej Eucharystii pragniemy Panu Bogu przez Maryję zawierzyć wszystkie kobiety, a szczególnie matki w stanie błogosławionym.Zapraszamy też na tę Mszę wszystkich mężczyzn, by mogli modlić się za swoje żony i matki ich dzieci. Po Mszy św. szczególne błogosławieństwo i zawierzenie Maryi wszystkich matek.
 5. W najbliższy czwartek tj. 13.06 nasza parafia przeżywać będzie ODPUST, ku czci patrona tej świątyni – św. Antoniego z Padwy. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Serdecznie na tę Eucharystię zapraszamy wszystkich parafian, oraz sympatyków tego kościoła i przypominamy, że w tym dniu, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ponieważ uroczystość ta zbiega się w tym dniu, ze świętem Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, pragniemy poprzez tę Eucharystię także wielbić Boga, za dar Kapłaństwa i prosić o liczne i święte powołania.
 6. Kalendarz liturgiczny
  • w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  • we wtorek – wsp. św. Barnaby, Ap.
  • w piątek – wsp. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
 7. W przyszłą niedzielę tj. 16 czerwca przypada 6 rocznica ingresu i przejęcia posłannictwa pasterza naszej archidiecezji przez J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Uroczysta Eucharystia w intencji Najdostojniejszego Arcypasterza na którą zaproszone jest duchowieństwo i wszyscy wierni będzie miała miejsce 15 czerwca (sobota) w archikatedrze wrocławskiej o godz. 11.00.
 8. Zapraszamy na nocne czuwanie, które odbędzie się na Jasnej Górze z 22 na 23 czerwca. Pragniemy podziękować Maryi za pobyt paulinów we Wrocławiu, a przede wszystkim za 5 lat istnienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Można dojechać na Jasną Górę indywidualnie, ale organizujemy również autokary dla chętnych. Wyjazd w sobotę o godz. 16.00. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o 21:00. Po zakończonym czuwaniu (ok. 4 rano) bezpośredni powrót do Wrocławia. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy i informacje w zakrystii.
 9. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał do siebie z naszej parafii w minionym tygodniu: polecamy śp. Krystynę Bagińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....