Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego ( VII Niedzielę Wielkanocną )

Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego ( VII Niedzielę Wielkanocną )
 1. Przeżywając niedzielę WNIEBOWSTĄPIENIA Pańskiego, wraz z uczniami Chrystusa wpatrujemy się w niebo – sens i cel naszego chrześcijańskiego życia. Jednocześnie to I niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę.
 2. Wraz z całym Koścołem w Polsce obchodzimy dzisiaj po raz XII Narodowe Święto Dziękczynienia. Jego zewnętrznym wyrazem jest min. budowana w Warszawie jako Wotum Narodu - świątynia Opatrzności Bożej. To widoczny znak wiary i wdzięczności Polaków za Opatrzność Bożą nad naszą Ojczyzną. Prosimy o wsparcie dzieła budowy tej świątyni poprzez kwestę. Będzie ona również zbierana u nas po każdej Mszy świętej przed kościołem.
 3. Przeżywamy czas nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna każdego dnia połączona jest z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszym Sanktuarium, poprzedzi sobotnie czuwanie 8 czerwca w wigilię przed uroczystością. Początek czuwania o godz. 19.45. Następnie będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i uroczysta Eucharystia ok. godz. 23.00. Dokładny program znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wdzięczności za powołania, wypraszając nowe, szczególnie z naszej parafii. Pamiętajmy też o intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  • w poniedziałek – wsp. świętych męczenników Karola Lwangii i Towarzyszy
  • w środę – wsp. św. Bonifacego, bpa i męcz.
  • w sobotę – wsp. św. Jadwigi Królowej.
 6. W najbliższą niedzielę tj. 09 czerwca przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha świętego. To niezwykłe dla całego Kościoła wydarzenie, w naszej parafii dodatkowo ubogacone zostanie przez Mszę świętą Prymicyjną naszego współbrata - o. Zbigniewa Karpowicza. Ojciec Zbigniew świecenia kapłańskie przyjął 25 maja br., a pochodzi z parafii św. Agnieszki we Wrocławiu. Na Mszę św. Prymicyjną zakończoną uroczystym Błogosławieństwem w imieniu nowo wyświęconego Neoprezbitera i Jego rodziny zapraszamy o godz.12.00.
 7. Zapraszamy na nocne czuwanie, które odbędzie się na Jasnej Górze z 22 na 23 czerwca. Pragniemy podziękować Maryi za pobyt paulinów we Wrocławiu, a przede wszystkim za 5 lat istnienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Można dojechać na Jasną Górę indywidualnie, ale organizujemy również autokary dla chętnych. Wyjazd w sobotę o godz. 16.00. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o 21:00. Po zakończonym czuwaniu (ok. 4 rano) bezpośredni powrót do Wrocławia. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy i informacje w zakrystii.
 8. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał do siebie z naszej parafii w minionym tygodniu: modlimy się za śp. Stanisławę Pelc. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....