Paulini Wrocław

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną
 1. Dzisiejsza VI niedziela wielkanocna zbiega się z obchodami Międzynarodowego Dnia Matki. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie Matki. W duchu wdzięczności żyjącym naszym mamom, życzymy wielu darów Bożych, a zmarłym radości życia wiecznego.
 2. Dziękujemy Panu Bogu za dar święceń kapłańskich, jakie  miały miejsce wczoraj na Jasnej Górze. Wśród wyświęconych  4 paulińskich braci diakonów, był  jeden pochodzący z parafii św. Agnieszki we Wrocławiu. Cieszymy się również z 9 nowych kapłanów wyświęconych wczoraj w Archikatedrze Wrocławskiej. Bogu niech będą dzięki.
 3. Od jutra do najbliższej środy tj. 29.05 przypadają Dni Modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. Niech te intencje towarzyszą nieustannie naszym modlitwom.
 4. Przypominamy o spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. W naszym Sanktuarium spowiadamy codziennie w godz. od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  -      w środę – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.
  -      w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. W najbliższy piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha świętego.  W naszej świątyni połączona ona będzie z nabożeństwem o godz. 17.30.
 7. W miesiącu czerwcu, który rozpocznie się w najbliższą sobotę, serdecznie zapraszamy o godz. 17.30 na  nabożeństwa czerwcowe. 
 8. Najbliższa sobota to równocześnie pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na Mszę świętą Wynagradzającą o godz.11.00. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 10.30. 
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ona jednocześnie, pierwszą niedzielą miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w tym dniu na tacę, a które przypominamy, przeznaczone są na upiększanie naszej świątyni. Z nich min. sfinansowany był obraz Jezusa Miłosiernego znajdujący się w bocznym ołtarzu, renowacja obrazu Matki Bożej (Santa Maria Sepioła) z XVI w. znajdującego się w górnej części ołtarza poświęconego św. Judzie Tadeuszowi czy dwie stacje Drogi krzyżowej. W najbliższym czasie przymierzamy się do odnowienia kolejnych dwóch.
 10. Tej niedzieli 2 czerwca będzie także zbierana przed kościołem kwesta na świątynię „Opatrzności Bożej” z okazji przeżywania w naszej Ojczyźnie Narodowego Święta Dziękczynienia. Zachęcamy do ofiarności.
 11. Dziękujemy wszystkim osobom sprzątającym naszą świątynię oraz Pani Dorocie za dekoracje kwiatowe. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się również w to sprzątanie. Przypominamy, że odbywa się ono w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.
 12. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał do siebie z naszej parafii w minionym tygodniu: modlimy się za śp. Jana Dębskiego i śp. Marię Chludzińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....