Paulini Wrocław

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną
 1. Przeżywając V niedzielę wielkanocną, obchodzimy jednocześnie Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Miało to miejsce w roku 1710. Dziękujemy za dar tej świątyni w centrum Wrocławia, które z wyroków Bożej opatrzności Bóg wybrał także na szczególne miejsce dla Matki swojego Syna Jezusa Chrystusa.
 2. Dzisiaj Msza św. o godz. 10.30 w intencjach Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Niej zmiana tajemnic i krótkie spotkanie.
 3. Z kolei na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy jeszcze jedną rocznicę.  Mianowicie Rocznicę I Komunii świętej dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy Jezusa do swoich serc.Dzisiaj wraz z rodzicami, chrzestnymi, najbliższą rodziną i przyjaciółmi chcą za to Jezusowi gorąco podziękować.
 4. Wyrażamy naszą wdzięczność Panu Bogu za I Komunię świętą sześciorga dzieci, które tydzień temu przyjęły po raz pierwszy Jezusa. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta uroczystość miała tak piękną wymowę. O. Adamowi za przygotowanie całoroczne dzieci, a także rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. 
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  - w piątek -  wsp. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 6. W najbliższą sobotę tj. 25 maja swój dzień imienin w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej obchodzi br. Grzegorz Sudoł. Msza św. w intencjach dostojnego solenizanta w tym dniu o godz. 18.00,  na którą serdecznie zapraszamy. Już od dzisiaj pamiętajmy o br. Grzegorzu w  naszych modlitwach.
 7. Wyrażamy naszą niezmierną radość, albowiem również w sobotę 25 maja jeden z naszych współbraci paulinów, br. dk. Zbigniew Karpowicz pochodzący z parafii św. Agnieszki we Wrocławiu przyjmie na Jasnej Górze święcenia kapłańskie. Tego dnia również w naszej Archikatedrze o godz. 10.00., będą miały miejsce święcenia kapłańskie alumnów Metropolitarnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Wszystkich przygotowujących się do tego wielkiego wydarzenia, jakim jest kapłaństwo polecamy modlitewnej pamięci. 
 8. W imieniu Fundacji DKSM, zajmującej się min. pomocą osobom chorym na białaczkę, pragniemy poinformować, że od 18 maja będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny Dawca szpiku. Rejestracja będzie prowadzona w ramach akcji „Zostań bohaterem znad Odry” Jest ona bezpłatna. Wszystkie osoby w wieku 18-55 lat, w ogólnie dobrym stanie zdrowia mogą zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku. O szczegółach możemy przeczytać w gablocie przed kościołem. 
 9. Polećmy naszych zmarłych, których Bóg odwołał z naszej parafii w minionym tygodniu: modlimy się za śp. Helenę Błachowicz i śp. Janinę Woźniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....