Paulini Wrocław

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną
 1. We wszystkich kościołach naszego kraju, III niedziela wielkanocna przeżywana jest jako Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przebiega on w tym roku pod hasłem zaczerpniętym z I Listu św. Piotra „ Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego..” (1P 1,12). Jest to ogólnopolska inicjatywa min. Dzieła Biblijnego im św. Jana Pawła II. Tydzień Biblijny, który rozpoczyna ta niedziela, niech będzie dla nas czasem szczególnego pochylenia się nad Słowem Życia. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. W tym miejscu pragniemy też przypomnieć, że wierni, którzy przez minimum pół godziny w ciągu dnia poświecą na lekturę Pisma Świętego, zatwierdzonego przez władzę kościelną, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 3. III niedziela Wielkanocna jest zarazem I niedzielą miesiąca. W związku z tym zapraszamy do naszego Sanktuarium na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00.  W dniu dzisiejszym swój dzień imienin przeżywa nasz współbrat o. Waldemar Kowalczyk, duszpasterz i ekonom klasztoru. Msza św. w intencji Czcigodnego solenizanta o godz. 12.00. Serdecznie na nią zapraszamy, szczególnie by modlić się o jak najrychlejszy powrót do zdrowia o. Waldemara. 
 4. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy modlić się o światło Ducha świętego dla wszystkich zdających swój egzamin dojrzałości i potrzebne łaski dla tych, którzy im w tym czasie towarzyszą. 
 5. Kalendarz liturgiczny:
  -      w poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  -      w środę – urocz. św. Stanisława, Bpa i męcz. Głównego Patrona Polski.
 6. Jutro, czyli w poniedziałek zapraszamy na spotkanie dzieci i rodziców, przeżywających Pierwszą Rocznicę Komunii świętej. Spotkanie to będzie miało miejsce po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 !!!! 
 7. Pamiętajmy o obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej. Przypominamy, że spowiadamy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 15.00-18.00. W sobotę i niedziele 15 min. przed każdą Mszą świętą. 
 8. W przyszłą niedzielę 12 maja parafialna Uroczystość PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIETEJ sześciorga dzieci. W tym roku wyjątkowo, będzie to miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 12.00.  Już dzisiaj chcemy polecać Panu Bogu dzieci wraz z ich rodzicami, aby jak najlepiej przygotowali się do tego, tak wzniosłego duchowego wydarzenia.
 9. Przyszła niedziela to„ NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA”. Chcemy polecać Panu Bogu prośbę o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszych rodzin i wspólnoty parafialnej. 
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych, których Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie.  Wieczny odpoczynek…..