Paulini Wrocław

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną. Niedziela Miłosierdzia

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną. Niedziela Miłosierdzia
 1. II niedziela wielkanocna, zwana „Niedzielą Białą” kończy w kościele oktawę uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Obchodzona jest również jako święto Miłosierdzia Bożego. Dla naszej parafii ma ono wymiar szczególny, albowiem podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcony zostanie, namalowany i nowo zainstalowany w ołtarzu bocznym obraz Miłosierdzia Bożego. Serdecznie na Tę Mszę sw. zapraszamy. Po południu z kolei, w GODZINIE ŁASKI, czyli o 15.00 przed tym obrazem zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączonego z Koronką. Chcemy, jednocząc się z Chrystusem, wspólnie upraszać łaskę miłosierdzia dla siebie i całego świata. Nieszpory o 17.30. 
 2. Dzisiaj na Mszę o godz. 10.30 zapraszamy również Jasnogórską Rodzinę Różańcową. Po Niej zmiana tajemnic, a następnie  spotkanie wielkanocne. 
 3. Od najbliższej środy rozpoczyna się maj, miesiąc szczególnie poświęcony Maryi, Naszej Matce i Królowej. W związku z tym, w Jej imieniu serdecznie zapraszamy, na nabożeństwa majowe, które w naszym Sanktuarium będą miały miejsce przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.  Szczególnie zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy wszystkich,  a w szczególności czcicieli Matki Najświętszej na Mszę św. Wynagradzającą Jej Niepokalanemu Sercu o godz. 11.00. Tą Mszę św. poprzedzi modlitwa Różańcowa o godz. 10.30.
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  -      w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i dK. Patronki Europy
  -      we wtorek – urocz. św. Wojciecha bpa i męcz.  Głównego Patrona Polski liturgicznie przeniesiona z 23 kwietnia
  -      w środę 3 maja – Urocz. NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI. W  tym dniu porządek Mszy św. niedzielny za wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00, której NIE BĘDZIE !!!
  -      w czwartek – wsp. św. Atanazego, bpa i dK.
  -      W sobotę – wsp. św. Floriana, męcz.
 6. Najbliższa niedziela 5 maja to I niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do 18.00. W tym dniu swój dzień imienin obchodzi także,  nasz współbrat o. Waldemar Kowalczyk, duszpasterz i ekonom klasztoru. Msza św. w intencji Czcigodnego solenizanta o godz. 12.00. Serdecznie na Nią zapraszamy i już dzisiaj polecamy o. Waldemara naszej modlitewnej pamięci. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które w każdą I niedzielę przeznaczone są na upiększanie naszej świątyni, jak chociażby namalowany i zainstalowany obraz Miłosierdzia Bożego.
 7. 5 maja na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Chcemy modlić się o światło Ducha świętego dla wszystkich zdających swój egzamin dojrzałości i potrzebne łaski dla tych,  którzy im w tym czasie towarzyszą. 
 8. Są jeszcze miejsca wolne miejsca na organizowaną 04 maja br. Ogólnopolską Pielgrzymkę Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i jej sympatyków do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii po każdej Mszy św. Przewidywany koszt to 40 złotych.
 9. Jeszcze ogłoszenie w imieniu Urzędu Skarbowego. Pracownicy Urzędu Skarbowego Wrocław - Stare Miasto, zapraszają do Urzędu Skarbowego przy ul. Inowrocławskiej 4 osoby, które nie rozliczyły jeszcze zeznania rocznego za 2018 r., uzyskały przychody za rok 2017 i rozliczyły się za rok 2017 w tym urzędzie. Pracownicy urzędu pomogą zaakceptować przygotowane zeznanie PIT - 37 lub PIT - 38 za rok 2018. W tym celu prosi się o zabranie ze sobą dowodu osobistego.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych, których Bóg w ostatnim czasie odwołał do siebie. Wieczny odpoczynek…..