Paulini Wrocław

Ogłoszenia na VI Niedzielę (Palmową) Wielkiego Postu.

Ogłoszenia na VI Niedzielę (Palmową) Wielkiego Postu.
 1. Niedzielą Męki Pańskiej zwaną - Palmową, rozpoczynamy misterium Wielkiego Tygodnia. Dziś na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, święcimy palmy. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy na ostatnie już, w tym Wielkim Poście Nabożeństwo Gorzkich  Żali o godz. 17.00.
 2. Młodzież związaną z naszą parafią i  Sanktuarium, zapraszamy serdecznie na DIECEZJALNE OBCHODY ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. Centralną częścią tych obchodów, jest Uroczysta  Eucharystia celebrowana o godz. 15.00 w Archikatedrze Wrocławskiej przez J.E Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Poprzedzi Ją procesja z palmami, która wyruszy z kościoła św. Marcina o godz. 14.30. Po uroczystościach spotkanie na ul. Katedralnej do godz. 18.00. Szczegóły w gablocie przed kościołem.  
 3. Wielki Tydzień, który rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą w Kościele, to czas bezpośredniego przygotowania paschalnego.To najważniejszy okres liturgiczny w ciągu całego roku kościelnego!!!!! Okres Wielkiego Postu zakończymy w wielką środę, by od czwartku rozpocząć Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, W. Piątek i W. Sobota). Pragniemy zaprosić i zachęcić wszystkich do  uczestnictwa w Misterium śmierci i zmartwychwstania Jezusa.
  WIELKI CZWARTEK – 18.04 - dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej  - o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Wystawienia (ciemnicy) będzie trwała do godz. 24.00.
  WIELKI PIĄTEK – 19.04 – w tym dniu obwiązuje post ścisły. Możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00 rano. Droga Krzyżowa o godz. 15.00, połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy, podobnie jak w Wielki Czwartek  o godz. 19.00. Podczas liturgii min. oddamy cześć Krzyżowi świętemu, a po Komunii świętej będziemy adorować Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00.
  W WIELKĄ SOBOTĘ – 20.04  - zapraszamy na adorację Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00.  W tym dniu spowiadamy do godz. 16.00.  LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ – Wielkiej Soboty, rozpoczniemy o godz. 22.00  i  zakończymy PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ ulicami naszej parafii jak miało to miejsce w poprzednich latach. Bardzo prosimy, aby każdy  przyniósł ze sobą świecę na obrzęd odnowienia  przyrzeczeń chrzcielnych. 
 4. Ze szczegółowym  programem  Triduum Sacrum można zapoznać się w gablocie  z ogłoszeniami.
 5. Poświęcenie pokarmów w sobotę od godz. 9.00 co pół godziny - do godz. 16.00. Przy poświęceniu pokarmów, będziemy mogli złożyć do specjalnie przygotowanego kosza część święconych pokarmów, oraz żywność przyniesioną w specjalnie rozprowadzanych wcześniej torbach. Z tego zostaną następnie przygotowane dary dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii. 
 6. SPOWIEDŹ – od poniedziałku do środy w godz. od 9-12 i od 15-18, a w czasie TRIDUUM  spowiadać będziemy  od godz. 8.00 do 16.00 oraz po liturgii:  od 20.30 do 24.00.
 7. Informujemy również, że z wtorku na środę tj. z 16.04 na 17.04,  kościół nasz bierze udziałw tzw. „Nocy Konfesjonałów” – w ramach której spowiadamy od 20.00 do 24.00. 
 8.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy liturgicznej Kościoła, czyli modlitwy brewiarzem, którą w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę chcemy celebrować uroczyście, aby razem z Panem być w Jego godzinie. Jutrznia – o godz. 7.00;  Godzina czytań – o godz. 12.00 i Modlitwa na zakończenie dnia o godz. 21.45. 
 9. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego,  Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie!!!!  W drugi dzień świąt, czyli w poniedziałek wielkanocny, porządek Mszy św. niedzielny.
 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek od godz. 16.00 – 18.00, W Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę będzie nieczynna. W razie wypadków losowych prosimy o kontakt przez  furtę klasztorną.
 11. W najbliższy wtorek tj. 16.04 o godz. 18.45 dzięki współpracy z Akademią Muzyczną we Wrocławiu odbędzie się w naszym kościele koncert wielkopostny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny.
 12. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane będą torby do których będzie można włożyć produkty spożywcze i przynieść je,  przynosząc do poświęcenia pokarmy w Wielką Sobotę, oraz paschaliki na stół wielkanocny, z których dochód jak już informowaliśmy przez Caritas Archidiecezji przeznaczy dla najuboższych. 
 13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych, których Pan Bóg odwołał w minionym tygodniu. śp. Wandę Zadka. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…