Paulini Wrocław

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu
 1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00. Jak zdążyliśmy z pewnością zauważyć, we wszystkich kościołach od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże. Będą one zasłonięte do Wielkiego Piątku, by jeszcze bardziej wprowadzić nas w ducha medytacji nad tajemnicą tego Znaku naszego Odkupienia. 
 2. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00, a w najbliższy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.15. Przypominamy, że ofiara na tacę zbierana podczas nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Można  jeszcze w zakrystii zaopatrzyć się w paschaliki i baranki z białej czekolady na stół wielkanocny. Pieniądze z nich zebrane będą przekazane przez Caritas Archidiecezji na pomoc potrzebującym. W zakrystii są jeszcze do nabycia  książki Pani Debory Sianożęckiej.  
 4. W zakrystii są też do zabrania torby, w które można będzie zapakować produkty żywnościowe, którymi zechcielibyśmy podzielić się z potrzebującymi. Prosimy by dostarczyć je w Wielką Sobotę, przynosząc do poświecenia pokarmy. Produkty te będą następnie rozdzielane i dostarczone do najbardziej potrzebujących osób naszej parafii.
 5. Dnia 4 maja br. jak już informowaliśmy organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i jej sympatyków do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii po każdej Mszy św. Chcemy zamknąć listę osób chętnych na wyjazd już do 21. 04, by móc podjąć dalsze sprawy organizacyjne. Przewidywany koszt to 40 zł. 
 6. Bardzo zachęcamy wszystkich do obejrzenia przepięknego filmu „Miłość i Miłosierdzie”, który niedawno zawitał do wrocławskich kin. W swojej treści nawiązuje on do tematyki rozpowszechniania się na cały świat idei Bożego Miłosierdzia za pośrednictwem s. Faustyny Kowalskiej, bł. ks. Michała Sopoćki, oraz innych wybranych przez Pana Boga do tego dzieła osób. Na treść filmu składa się wiele bardzo cennych informacji naukowych dotyczących kultu tejże idei i bardzo wzruszające świadectwa ludzi, którzy Miłosierdzia  doświadczyli. Film grany jest w kinach Helios- Magnolia, Pasażu Grunwaldzkim i DCF.  
 7. Przypominamy, że ze spowiedzi wnaszym kościele można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Prosimy,aby nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia !!!!!! 
 8. W imieniu organizatorów organizowanej przy naszej parafii kwesty podczas Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej pragniemy podziękować,  a zarazem poinformować,  że zostało zebranych 2201,78. Niech sam Pan Bóg wynagrodzi hojność Waszych serc. 
 9. Przyszła niedziela,  to Niedziela Palmowa, która w liturgii Kościoła, rozpoczyna Wieki Tydzień Przygotowania Paschalnego.  Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.  Uroczysta Msza św. połączona z procesją z palmami o godz. 10.30. Prosimy o zaopatrzenie się w palmy we własnym zakresie.
 10. W Niedzielę Palmową 14 kwietnia, zapraszamy serdecznie młodzież, na DIECEZJALNE OBCHODY, Światowego Dnia Młodzieży do Katedry Wrocławskiej. Uroczysta Eucharystia, sprawowana będzie przez J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego o godz. 15.00 w Archikatedrze Wrocławskiej. Poprzedzi Ją, procesja z palmami, która wyruszy z placu św. Marcina o godz. 14.45. Po uroczystościach, spotkanie na ul. Katedralnej do godz. ok. 18.00. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Wiecej informacji możemy  przeczytać na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. 
 11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy wszystkich zmarłych, których Bóg odwołał w ostatnim czasie do siebie : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie