Paulini Wrocław

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu
  1. Dzisiaj w III niedzielę Wielkiego Postu, jak już informowaliśmy, gościmy w naszej parafii siostry Józefitki prowadzące w Bolkowie, świetlicę dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich dotknięte różnymi dysfunkcjami. Ta niepubliczna placówka utrzymuje się dzięki – jak mówią siostry - Bożej Opatrzności. Zechciejmy wspomóc to dzieło poprzez zakup różnych prac na kiermaszu przed kościołem. 
  2. Jutro tj. 25 marca w Uroczystość Zwiastowania NMP świętować będziemy jubileusz 5 lecia ustanowienia naszej świątyni – Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła.Uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny, Konfrater naszego Paulińskiego Zakonu. Podczas tej Eucharystii będzie także możliwość włączenia się do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tę uroczystą Eucharystię, poprzedzi - o godz. 17.30 modlitwa związana bardzo ściśle z tradycją naszego zakonu - tzw. "Klęczki Jasnogórskie". Serdecznie na nie również zapraszamy
  3. Do jutrzejszego wydarzenia przygotowujemy nasze serca od piątku przez Triduum MaryjneRównież dzisiaj w ostatnim dniu triduum zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00, a po Niej na konferencję Pani Debory Sianożęckiej, psychoterapeutki z Krakowa i autorki wielu książek opartych o Biblię. 
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania męki Pańskiej podczas nabożeństw: Gorzkich Żali, które celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 i Drogi  Krzyżowej w każdy Piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  5. W najbliższą sobotę o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Bożej na modlitwę Różańcową, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem wiernych. 
  6. W przyszłą niedzielę z kolei, 31 03. br. przypada 36 rocznica święceń kapłańskich J.E Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Chcemy pamiętać o Nim w tym szczególnym dniu i polecać Go naszym modlitwom.
  7. W zakrystii po każdej Mszy będzie można nabyć baranki wielkanocne z białej czekolady i paschaliki na stół wielkanocny. Dochód z tego będzie przekazany przez CaritasArchidiecezjina pomoc potrzebującym.
  8. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian : Polecamy szczególnie śp. Kazimierza Cendrowicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…