Paulini Wrocław

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu
  1. W Środę Popielcową – 14 lutego, rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to dla ludzi wierzących czas łaski, aby przez post, modlitwę i jałmużnę przyjąć słowo Boga wzywające do głębokiej przemiany swojego życia. Kościół pragnie nam w tej drodze pomagać.
    Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiał z miłości do każdego z nas podczas nabożeństw: Gorzkich Żali, które odprawiane będą w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Przypominamy, że ofiary na tace, zbierane podczas tego nabożeństwa, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15.
  2. Dzisiaj, w I niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy w naszej parafii WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE. Czas szczególnego pochylenia się Boga nad sercem i życiem każdego z nas. Na nauki rekolekcyjne zapraszamy, dzisiaj – na wszystkich Mszach świętych, a od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje prowadzi ks. Kazimierz Tyberski ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Marii Niepokalanej; długoletni kapelan posługujący w więzieniu. Obecnie dyrektor jednego z domów Oblatów w Kokotku pod Częstochową.
  3. Jak już wcześniej informowaliśmy, dzisiaj – w ramach obchodzonej Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej – przed wszystkimi kościołami naszej Archidiecezji przeprowadzana jest kwesta na rzecz wrocławskich hospicjów, zajmujących się dorosłymi ludźmi doświadczonymi chorobą nowotworową. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby z tym związane. Pragniemy również przypomnieć, że wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracują społecznie. Niech wsparcie tej idei, będzie dla nas okazją do konkretnego czynu miłosierdzia pod adresem człowieka cierpiącego, z którym utożsamia się Chrystus. Msza św. o godz. 10.30 w intencji Rodziny Różańcowej, a po Mszy św. zmiana tajemnic.
  4. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy, że w najbliższy piątek, tj. 23 lutego, o godz. 19.30 w sali św. Rodziny będą do odebrania stroje komunijne.
  5. Od jutra w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 w naszym kościele odbywać się będą katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy na nie wszystkich dorosłych i młodzież.
  6. Polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu, a szczególnie: śp. Helenę Lewandowską, śp. Janinę Janczak i śp. Krzysztofa Kotka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…