Paulini Wrocław

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu
 1. W środę Popielcową – 6 marca br. rozpoczęliśmy Wielki Post.J est to dla ludzi wierzących, czas łaski, by przez post, modlitwę i jałmużnę przyjąć Słowo Boga wzywające do głębokiej przemiany swojego życia. Kościół pragnie nam w tej drodze nieustannie pomagać. 
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiałz miłości do każdego z nas podczas nabożeństw: Gorzkich Żali, które odprawiane będą, każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 17.00. Przypominamy, że ofiary na tace, zbierane podczas tego nabożeństwa, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. W piątki Wielkiego Postu z kolei, zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15. 
 3. Dzisiejszą, pierwszą niedzielą Wielkiego Postu, rozpoczęliśmy w naszej parafii WIELKOPOSTNE  REKOLEKCJE.  Czas szczególnego pochylenia się Boga nad sercem i życiem każdego z nas. 
 4. Na nauki rekolekcyjne zapraszamy, dzisiaj– na wszystkich Mszach świętych, a od poniedziałku do środy, podczas Mszy św. przed południem  - i tutaj uwaga !! - o godz. 9.30 i po południu o godz.18.00. Rekolekcje prowadzi - o. Paweł Subik – paulin, nasz współbrat, posługujący obecnie w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie k/ Koła. 
 5. W związku ze zbliżającym się świętem patronalnym Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiegoi jednocześnie Konfratra naszego paulińskiego zakonu, pragniemy zachęcić wszystkich do uczestnictwa we Mszy św. w intencji Dostojnego Solenizanta, która sprawowana będzie w najbliższą sobotę tj. 16 marca o godz. 11.00 w archikatedrze wrocławskiej.
 6. W przyszła niedzielę 17 marca br. we Wrocławiu będziemy obchodzić XIV Wrocławską Niedzielę Hospicyjną. Jest to wspólne przedsięwzięcie wszystkich wrocławskich instytucji zajmujących się opieką nad osobami dorosłymi umierającymi z powodu choroby nowotworowej. W związku z tym przed wrocławskimi kościołami odbędzie się kwesta, z której dochód, przeznaczony jest w całości na w/w cel. Pragniemy dodać, że wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie. 
 7. Już dzisiaj informujemy, że zbliżamy się do wielkiego wydarzenia w jakim uczestniczyć będzie cała nasza parafia. Mianowicie w tym roku  - 25 marca w uroczystość Zwiastowania N.M.P. przypada 5- ta rocznica ustanowienia naszej świątyni   – Sanktuarium  Jasnogórskiej Matki Kościoła. Chcemy do tego wydarzenia przygotować nasze serca przez Triduum Maryjne. W związku z tym zapraszamy wszystkich od 22 do 24 marca na Msze św. podczas których homilie będzie głosił o. Adam Czuszel. Natomiast po Mszy św. zapraszamy na zakorzenione w Biblii konferencje Maryjne, które wygłosi Pani Debora Sianożęcka, psychoterapeutka  z Krakowa, znana nam min. z wielu książek rozprowadzanych w naszej parafii. Uroczystą Mszę świętą ze Zwiastowania Pańskiego połączoną z Jubileuszem, sprawował będzie 25 marca o godz. 18.00 - J. E. Ks. Arcybiskup Metropolita Józef Kupny  -  Konfrater Zakonu Paulinów. 
 8. W zakrystii po każdej Mszy będzie można nabyć baranki wielkanocne z białej czekolady i paschaliki na stół wielkanocny. Dochód z tego będzie przekazany przez CaritasArchidiecezji, na pomoc potrzebującym. Również w zakrystii można zaopatrzyć się w wyjątkowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się. Jest on poświęcony min. tematyce Całunu Turyńskiego, obrazu z Manopello we Włoszech, oraz zawiera wzruszające artykuły i świadectwa mówiące o pięknie wiary w Boga, wielkości rodziny oraz zagrożeń tych wartości. Normalnie koszt jednego egzemplarza wynosi ok. 4 zł. My mamy okazję nabyć go za dobrowolną ofiarę.  
 9. Po raz trzeci we Wrocławiu jesteśmy zaproszeni do wzięcia udziału w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej. Ta piękna inicjatywa zrodziła się w 2017 roku, a polega na adoracyjnym przeżyciu poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej znajdujących się w kolejnych kościołach naszego miasta. Rozpoczęcie tego rodzaju modlitwy odbyło się w Archikatedrze Wrocławskiej w Środę Popielcową tj. 6 marca, a zakończenie przypada na Wielką Sobotę 20 kwietnia. O szczegółach możemy więcej dowidzieć się na stronie internetowej Kurii Archidiecezjalnej. 
 10. W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej, pragniemy poinformować, że rozpoczęły się  zapisy na nowy rok szkolny. Zainteresowane osoby są zaproszone do zapoznania się z ofertą oraz na Dni Otwarte w następujących terminach:  Salezjańska szkoła Podstawowa – 21 marca godz. 17.00; LO – 23 marca o godz. 10.00; Technikum Salezjańskie oraz szkoła Branżowa i I stopnia  - 6 kwietnia o godz. 10.00. Bliższych informacji możemy zasięgnąć z plakatów oraz ze strony internetowej www.salez-wroc.pl 
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Jerzego Grzybka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…