Paulini Wrocław

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą
 1. W kolejną  - V niedzielę zwykłą - dziękujemy Jezusowi, że nas grzeszników gromadzi przy wspólnym  Stole Jego Słowa, Ciała i Przenajświętszej Krwi. O godz. 13.30  zaproszeni jesteśmy przez wspólnotę „ Koinonia Jan Chrzciciel”  na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Nieszpory o godz. 17.30. 
 2. Jutro - 11 lutego br. obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. Chcemy pamiętać o wszystkich chorych i cierpiących, szczególnie z naszych rodzin. Sakramentu chorych w tym dniu udzielimy wszystkim, którzy go potrzebują, podczas Mszy świętych o godz. 9.00 i 18.00. Bardzo prosimy, aby przedstawiciele rodzin zatroszczyli się o dowiezienie chorych ze swoich rodzin, właśnie na te Msze święte.
 3. Również w poniedziałek przypada 13 rocznica konsekracji biskupiej J.E. Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach zawierzając Jego posługę Matce Najświętszej. 
 4. W naszym kościele w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 głoszone są katechezy neokatechumenalne. Serdecznie na nie zapraszamy młodzież i dorosłych.
 5. Kalendarz liturgiczny:
  • w czwartek – święto, świętych Cyryla Mnicha i Metodego Bpa, Patronów Europy.
 6. Przyszły piątek to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy wszystkich do naszego Sanktuarium na NOCNE CZUWANIE Z MARYJĄ. Rozpoczęcie konferencją o godz. 19.45Następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i uczestnictwa we Mszy świętej, która zakończy czuwanie ok. pół godziny po północy.
 7. Dziękujemy Panu Bogu za czas ferii zimowych, który przyczynił się - mamy taką nadzieję - do naszego wypoczynku. W związku z tym przypominamy, że w naszym Kościele wracamy do dawnego porządku godzin Adoracji Najświętszego Sakramentu i korzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. W soboty i niedziele spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą świętą.
 8. Ponieważ w ostatnim czasie bardzo nasiliła się liczba przestępstw na tle rabunkowym wśród osób starszych, Komenda Policji we Wrocławiu zwraca się z apelem o szczególną ostrożność, rozsądek i wstrzemięźliwość przed ofiarowaniem swoich oszczędności oszustom, którzy żerują na naiwności i dobrym sercu osób starszych.  Apel w pełnym wydaniu możemy przeczytać w gablocie przed kościołem i jest on również do odebrania w zakrystii. 
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…