Paulini Wrocław

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiejsza niedziela kończy obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W kościele Opatrzności Bożej o godz. 17.00 odbędzie się z tej racji specjalne nabożeństwo,  na które jesteśmy serdecznie zaproszeni. W naszym kościele zapraszamy na modlitwę Nieszporów, jak zawsze o godz. 17.30.
 2. Również dzisiaj przed kościołem,  zbierane są ofiary do puszek, które przeznaczone będą na potrzeby klasztorów Sióstr klauzurowychw naszej Archidiecezji. Z taką prośbą zwraca się do wiernych nasz Arcypasterz J.E. Ks. Arcybiskup Józef Kupny, biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową tychże klasztorów. Ten gest może być też dla nas sposobem, by wyrazić wdzięczności siostrom, które stając ustawicznie przed Panem, wypraszają nam łaski, z których często nie zdajemy sobie sprawy.
 3. Od jutra rozpoczynają się ferie zimowe. Młodzieży, dzieciom, nauczycielom i wychowawcom życzymy bezpiecznego odpoczynku i odkrywania Boga w pięknie świata, który nas otacza. W czasie ferii - Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w naszym kościele będzie tylko w godzinach popołudniowych od godz. 15.00 do 18.00.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia zewnętrznej uroczystości ku czci św. Pawła I Pustelnika, Głównego Patriarchy naszego Paulińskiego Zakonu, jaka miała miejsce w ubiegłą niedzielę.
 5. Wracając do wizyty duszpasterskiej, z którą ojcowie nawiedzili nasze rodziny, podczas tegorocznej kolędy, chcemy wszystkim bardzo serdecznie podziękować za ciepło i atmosferę oczekiwania. W wielu domach widać było, że czekacie na waszych duszpasterzy. Wiele osób z tego powodu zwalniało się wcześniej z pracy i ubierało świąteczny strój. W wielu domach mogliśmy spotkać to o co prosiliśmy, czyli: stół przykryty biały obrusem, krzyżyk i wodę święconą wraz z kropidłem.
  Jeśli chodzi o dane, to przedstawiają się one następująco: przyjęło nas ogólnie w tym roku ok. 1044 rodzin lub mieszkań, czyli jakieś 120 mieszkań mniej niż w roku ubiegłym. Ogólnie spotkaliśmy po kolędzie 1822 osoby. Wśród nich było 450 par żyjących w małżeństwach sakramentalnych. 35 - żyjących na kontrakcie cywilnym, z czego ok. 19 par to osoby nie mające żadnych przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa. W konkubinacie żyje 45 par. Osób samotnych w naszej parafii spotkaliśmy 534, z czego 356 to wdowcy lub wdowy, 63 kobiety niezamężne i 26 mężczyzn stanu wolnego. Osób rozwiedzionych jest 89, a osób samotnie wychowujących dzieci jest 11. Odmówiło wizyty kolędowej ok. 1410 mieszkań. To ok. 100 mieszkań więcej niż w roku 2018. W porównaniu z ubiegłym rokiem zauważyliśmy we wszystkich tych danych tendencję zniżkową. Spowodowane jest to z pewnością faktem, że mamy w parafii zdecydowanie przeważający procent osób starszych. Ponadto wiele mieszkań jest wynajmowanych, których mieszkańcy nie są związani w żaden sposób z parafią. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i złożone przy okazji kolędy ofiary, na rzecz naszej parafii i klasztoru.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Wszystkich a szczególmie czcicieli Niepokalanego Serca Maryi, zapraszamy w sobotę o godz. 11.00 na Mszę św. Wynagradzającą, którą pół godziny wcześniej, poprzedzi modlitwa różańcowa.
 7. Kalendarz liturgiczny
  -      w poniedziałek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, kpł. i dK.
  -      w czwartek – wsp. św. Jana Bosko,kpł. Głównego Patrona księży salezjanów, naszych sąsiadów.
  -      w sobotę -  święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej GromnicznejW tym dniu szczególnie obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Gratulujemy wszystkim osobom podejmującym ten styl życia i modlimy się, by ich powołanie było radosne i owocne dla Kościoła. Msze Święte sprawować będziemy o godz. 7.00, 11.00 - wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i uroczysta Msza święta - z zawierzeniem Matce Bożej wszystkich osób konsekrowanych - o godz. 18.00. Tę uroczystą liturgię uświetni Chór „Cantate Deo” z Bolesławca. Po zakończeniu Eucharystii wieczornej zapraszamy jeszcze na krótki koncert kolęd (ostatni w tym roku) w wykonaniu w/w chóru. Na wszystkich Mszach św. będą poświęcane gromnice. 
 8. W zakrystii jest do nabycia kolejna książka pt. „Pokajanie”. Do tej tematyki wielokrotnie nawiązywał w swoich homiliach o. Marcin. Wstęp do niej napisała, znana nam z wielu innych pozycji książkowych, Pani Debora Sianożęcka – psychoterapeutka z Krakowa. Można też w zakrystii zaopatrzyć się jeszcze w kalendarze z naszego Sanktuarium.
 9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00.Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które jak w każdą I niedzielę, przeznaczane są na prace renowacyjne w naszym kościele.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Józefa Jakubowicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…