Paulini Wrocław

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą
 1. We wszystkich klasztorach paulińskich dzisiejsza niedziela, przeżywana jest jako Zewnętrzna Uroczystość ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Głównego Patrona i Patriarchy naszego paulińskiego zakonu. Z tej też okazji dzisiaj o godz. 12.00 sprawowana będzie Uroczysta Eucharystia, której przewodniczy i Słowo Boże wygłosi  - nasz współbrat ze Świdnicy  - o. Rafał Kwiecień. Święty  Paweł I Pustelnik w kościołach paulińskich, od zawsze był czczony, również jako opiekun dzieci i kobiet spodziewających się potomstwa. Im też przy okazji uroczystości rozdawano smakołyki pustyni, będące zapowiedzią słodyczy Eucharystii i życia wiecznego. Tak będzie i tym razem. Wobec powyższego zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci razem z rodzicami, byśmy mogli wspólnie radować się z wielkich dzieł, jakich Bóg dokonuje przez swoich świętych. 
 2. Bezpośrednio po Mszy św. i spotkaniu z dziećmi, zapraszamy jeszcze na krótki koncert kolęd, w ramach Ekumenicznego Kolędowania w Dzielnicy Czterech Wyznań.  Podczas koncertu wystąpi chór działający przy naszej parafii „Vita Nova” i gościnnie  - chór „Cantate Deo” z Bolesławca. 
 3. W ubiegły czwartek  zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii.  Z całego serca dziękujemy za gościnne przyjęcie ojców i życzliwość, której w wielu domach przy tej okazji doświadczyliśmy. Z racji dzisiejszej uroczystości, podsumowanie kolędy przeniesiemy na przyszłą niedzielę. 
 4. Od 22 stycznia br. rozpoczęły się w Panamie pod hasłem „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” –   34   Światowe Dni Młodzieży.  Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prosząc Boga za młodzieżą, by pozostała wierna radykalizmowi Ewangelii, którą głosił Chrystus.
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  -      w poniedziałek – wsp. św. Agnieszki, dziew. i męcz.
  -      w czwartek – wsp. św. Franciszka Salezego, bpa i dK.
  -      w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  -      w sobotę – wsp. świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.  
 6. Przyszła sobota to ostatnia sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej, na modlitwę różańcową o godz. 10.30. Zakończy się ona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 
 7. W zakrystii jest do nabycia kolejna książka pt. „Pokajanie”. Do tej tematyki wielokrotnie nawiązywał w swoich homiliach o. Marcin. Zachęcamy do jej nabycia.  Wstęp do książki napisała, znana nam z wielu innych pozycji książkowych, Pani Debora Sianożęcka – psychoterapeutka z Krakowa.
 8. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…