Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Uroczystość Objawienia Pańskiego. II Niedz. po Bożym Narodz.

Ogłoszenia na Uroczystość Objawienia Pańskiego. II Niedz. po Bożym Narodz.
 1. Przeżywamy II niedzielę po Bożym Narodzeniu, a zarazem  Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy świętej. W uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie będzie miał miejsce tzw. ORSZAK TRZECH KRÓLI. Orszak wyruszy o godz. 12.30 z placu przed Katedrą, a zakończy się pokłonem Trzech Króli - Dzieciątku Jezus - na Placu Gołębim ok. godz. 14.00. Przed wspomnianym pokłonem -  uczestników marszu przywita Zespół Pieśni i Tańca Wrocław, który wykona poloneza oraz wiązankę kolęd. Na zakończenie - jak zapewniają organizatorzy - będziemy mogli podziwiać kujawiaka i oberka – tradycyjne polskie tańce ludowe. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów wszystkich, a szczególnie dzieci wraz z rodzicami.
 2. Dzisiejsza niedziela to również I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 13.00 do 18.00. O godz. 17.30 zamiast nieszporów rozpoczniemy 9 –dniową Nowennę ku czci do św. Pawła I Pustelnika, zwaną -   „Pawełkami ”, która ma nas przygotować na uroczystość Patriarchy naszego Paulińskiego Zakonu  - 15 stycznia 2019 roku. W tygodniu nowenna ta połączona będzie z Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tych, tradycyjnych dla naszego zakonu nabożeństwach.
 3. Chcemy w pierwszą niedzielę miesiąca, która jest równocześnie I niedzielą nowego roku kalendarzowego wyrazić naszą szczególną wdzięczność Bogu za wszelkie dary jakie otrzymaliśmy od Niego w minionym roku 2018. Dziękujemy Bogu za dar rozdanych  50.000 komunii świętych. Za udzielone 32 sakramenty chrztu. Sakrament bierzmowania spośród naszej młodzieży przyjęło  6 osób. Pobłogosławiliśmy 11 par małżeńskich /niestety to  o 7 par mniej niż w ubiegłym roku/. I Komunię świętą przyjęło 34 dzieci. Do wieczności Miłosierny Bóg odwołał 52 osoby spośród naszych sióstr i braci. Każdego miesiąca, z posługą duszpasterską ojcowie odwiedzali ok . 80 chorych. Wprawdzie nie działa już, jak informowaliśmy, przy naszej parafii, Komisja Charytatywna, pomimo to opłacaliśmy comiesięcznie obiady w szkołach dla 7 dzieci. 
 4. Plan kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:
  • w poniedziałek 07.01 ul. Braniborska /w całości/;
  • we wtorek – 08.01ul. Legnicka 18, 20, ul. Nabycińska /w całości/ i Ziemowita;
  • w środę – 09.01 ulice: Góralska, Jana Pawła II, św. Mikołaja 54/55 i Robotnicza;
  • w czwartek – 10.01 ulice: Cieszyńskiego, Nowy Świat i św. Mikołaja 21/29, 30/31,32/33,42,43,49/50,53;
  • w piątek – 11.01 ulice: św. Antoniego i Ruska;
  • w sobotę – 12.01. / przypominamy, że w tym dniu kolędę rozpoczynamy od godz. 14.00 / ul. Legnicka od nr 24 do 28.
   Szczegółowy plan wizyty kolędowej zamieszczony jest dodatkowo w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej.
 5. W najbliższą niedzielę 13 stycznia obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii Kościoła, okres Bożego Narodzenia.W tym dniu WYJATKOWO na Mszę św. o godz. 10.30, a po Niej na spotkanie opłatkowe i zmianę tajemnic - zapraszamy Jasnogórską Rodzinę RóżańcowąZ kolei na Mszę sw. o godz. 12.00 w szczególny sposób zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, albowiem po Niej, odbędą się „Jasełka” - w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 41 imienia św. Jana Pawła II. 
 6. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…