Paulini Wrocław

Ogłoszenia na święto ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. I Niedz.po Bożym Narodz.

Ogłoszenia na święto ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. I Niedz.po Bożym Narodz.
 1. Trwamy w radości uroczystości Bożego Narodzenia. Przychodzimy do Dzieciątka Jezus z naszymi Rodzinami. Najpierw, by podziękować za dar sakramentalnych małżeństw, podziękować za nasze rodziny. Msza św. ze szczególnym uczestnictwem Dostojnych Jubilatów świętujących 50-lecia i 25-lecia sakramentu małżeństwa połączona z odnowieniem przymierza małżeńskiego dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30. Modlimy się o łaskę jedności i pojednania dla rodzin w kryzysie i rodzin rozbitych. Na Nieszpory zapraszamy o godz. 17.30.
 2. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy swoją pracą i poświęceniem ubogacili nasze przeżycie Bożego Narodzenia. I tak dziękujemy wspólnocie – małżeństw z Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie za zaprojektowanie i zrobienie tegorocznej szopki, Panu kościelnemu - Markowi , byłym i obecnym lektorom, służbie liturgicznej. Panom ze wspólnoty Domowego Kościoła za obsadzenie choinek, a Paniom za ich wystrój, osobom sprzątającym kościół i Pani Dorocie, za przystrojenie go kwiatami, Panu Jakubowi organiście i wszystkim, których nie sposób wymienić. Niech sam Pan Bóg wynagrodzi Wam, w swoim miłosierdziu.
 3. Jutro 31 grudnia tj. w poniedziałek, zakończenie roku kalendarzowego.Nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne o godz. 17.30, a po nim Msza święta o godz. 18.00. Jak stało się już  to tradycją lat ubiegłych, w noc sylwestrową zapraszamy na Noworoczną Pasterkę o godz. 24.00. Poprzedzi Ją dziękczynna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 23.00.
 4. W najbliższy wtorek -  1 stycznia zakończenie oktawy Bożego Narodzenia i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy, że w/g prawa kościelnego uczestnictwo we Mszy św. w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - jest obowiązkowe. Oznacza to, że każdy, kto nie uczestniczy w tym dniu z własnej winy we Mszy św. zaciąga grzech śmiertelny. 
 5. Kalendarz Liturgiczny:
  • we wtorek – urocz.  Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • w środę – wsp. świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK. 
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę do naszego Sanktuarium zapraszamy wszystkich, a szczególnie  czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. Naszą wspólną modlitwę rozpoczniemy o godz. 10.30 modlitwą różańcową w duchu przebłagania Niepokalanego Serca Maryi. Po niej o godz. 11.00 Eucharystia w intencji wynagradzającej. 
 7. Również w tym tygodniu 2 stycznia tj. w najbliższą środę rozpoczniemy Wizytę Kolędową połączoną z błogosławieństwem naszych rodzin i mieszkań. Kolędę rozpoczynamy zawsze od godz. 16.00. Wyjątek stanowią tylko soboty, kiedy rozpoczynamy ją od godz. 14.00I tak
  • w środę  2.01 odwiedzimy naszych wiernych z ulicy. Bolesławiecka numery: 4/16 i 18/20; i Strzegomska numery 5,
  • w czwartek 3.01.– ul. Bolesławiecka numery 1a, od 1 do 13 oraz 22/24
  • w piątek 4.01.– ul. Bolesławiecka 15 i 15a; ul. Legnicka 46, Stacyjna, Strzegomska 3b /3c i ul. Złotoryjska
  • w sobotę  5.01 wizytę rozpoczynamy od godz. 14.00 - ul. Dobra i ul. Legnicka 22.
  • Szczegółowy plan wizyty kolędowej umieszczony został na zaproszeniach dostarczanych każdej rodzinie, w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej: parafii.
   Bardzo prosimy o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, na nim niech znajdą się: Krzyż, zapalone świece, Biblia, oraz woda święcona z kropidłem. Prosimy też – o ile to możliwe - o przymknięcie gdzieś w innym pomieszczeniu, naszych, drogich nam czworonogów. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i pomoc ojcom, podczas tych wizyt, gdyż niestety nie mamy w tym roku do pomocy ministrantów. 
 8. Jeszcze raz zwracamy się z uprzejmą prośbą do osób, które chciałyby pomóc nam w rozprowadzaniu zaproszeń na kolędę. Te zaproszenia są do odebrania po każdej Mszy św. u Pana kościelnego w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Z góry dziękujemy za życzliwość i wszelką pomoc w tym względzie. 
 9. Od najbliższej środy tj. 2 stycznia wracamy do normalnego czasu Adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwości korzystania z sakramentu pojednania. Czyli od godz. 9.00 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do 18.00.
 10. W przyszłą niedzielę 6 stycznia, świętować będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwanym, świętem Trzech Króli.  Na każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło.Również w tym roku z Katedry Wrocławskiej, o godz. 12.30, wyruszy Orszak Trzech Króli, który stałą trasą przybędzie do symbolicznej stajenki, znajdującej się  na Rynku. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci z rodzicami.
 11. Niedziela 6 stycznia to jednocześnie I niedziela miesiąca. Dlatego naAdorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w godz. od 13.00 do 18.00. W tym dniu nabożeństwem o godz. 17.30 rozpoczniemy również 9 –dniową Nowennę ku czci do św. Pawła I Pustelnika, zwaną -  „ Pawełkami”, która ma nas przygotować na uroczystość ku czci Patriarchy naszego Paulińskiego Zakonu 15 stycznia 2019 roku. W tygodniu nowenna ta połączona będzie z Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tych tradycyjnych dla naszego zakonu nabożeństwach.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…