Paulini Wrocław

Ogłoszenia duszpaserskie - Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpaserskie - Niedziela Chrztu Pańskiego
 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, rozpoczynając od jutra okres zwykły. W Polsce istnieje tradycja pozostawiania choinek i szopek w kościołach do święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na tacę, która przeznaczona jest na prace renowacyjne naszej świątyni. Nieszpory zwyczajowo o godz. 17.30.
 2.  Od przyszłej soboty – pozostając w łączności z całym naszym Zakonem – w naszej świątyni rozpoczynamy nowennę przed zewnętrzną uroczystością ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, tzw. „Pawełki”. Uroczystość ta w tym roku wypada 21 stycznia. Szczegóły z nią związane podamy w przyszłą niedzielę.  Dla naszej wspólnoty i dla całego paulińskiego Zakonu jest to uroczystość patronalna. Nowenna ze śpiewem hymnów ku czci naszego Patriarchy św. Pawła od soboty połączona będzie z Mszą św. o godz. 18.00.
 3. W pierwszych tygodniach stycznia odbywa się Ekumeniczne Kolędowanie w Dzielnicy Czterech Wyznań. Wczoraj miało ono miejsce u naszych sąsiadów ewangelików w kościele Opatrzności Bożej. Na 12 stycznia jesteśmy zaproszeni do prawosławnej katedry pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy przy ulicy św. Mikołaja 40. W naszym Sanktuarium takie kolędowanie odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 13 stycznia o godz. 19.00, po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie już dzisiaj na nie wszystkich zapraszamy. O szczegółach możemy przeczytać w gablocie przed kościołem.
 4. W dniach od 12-14 stycznia br. w Henrykowie odbędą się dni skupienia dla młodzieży męskiej, pragnącej rozeznać swoje życiowe powołanie. Bliższych informacji udziela o. Mirosław w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach jej otwarcia.
 5.  Dziękujemy naszym parafianom za przyjęcie kolędy do swoich domów. W tym tygodniu odwiedzimy parafian z następujących ulic:
  • w poniedziałek (8.01) ulice: Braniborska w całości i Legnicka nr 18;
  • we wtorek (9.01) ulice: Legnicka 20, 22, ul. Nabycińska – n-ry 11, 13, 15 oraz 1/3 i 5/7, ul. Ziemowita i Zelwerowicza;
  • w środę (10.01) ulice: Sokolnicza, Dobra w całości, ul. Legnicka 24;
  • w czwartek (11.01) ulice: Nowy Świat – n-ry od 32 do 40, św. Mikołaja w całości, Pl. Jana Pawła II i ul. Cieszyńskiego w całości;
  • w piątek (12.01) ulice: św. Antoniego w całości, ul. Ruska w całości ul. Podwale – n-ry 5, 6, 14 i Odra Tower;
  • w sobotę (13.01), od godz. 14.00, ulice: Włodkowica w całości; ul. Podwale – n-ry od 15 do 19A, ul. Legnicka 30.
   O szczegółach kolędy możemy przeczytać w gablocie przed kościołem lub na stronie internetowej. 
 6. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasza prośbę i pomogli nam dostarczyć zaproszenia na kolędę do poszczególnych miejsc. 
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 jesteśmy zaproszeni na „Jasełka”, w wykonaniu dzieci z przedszkola nr 41 im. św. Jana Pawła II. Zaproszenie to skierowane jest zwłaszcza do dzieci i ich rodziców.
 8. Wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …