Paulini Wrocław

u Matki

u Matki

Będąc w 1979 roku na Jasnej Górze św. Jan Paweł II mówił o przywiązaniu Polaków do Matki Bożej Jasnogórskiej.

„Przyzwyczaili się Polacy wszystkie niezliczone sprawy swojego życia, różne jego momenty ważne, rozstrzygające, chwile odpowiedzialne, jak wybór drogi życiowej czy powołania, jak narodziny dziecka, jak matura, czyli egzamin dojrzałości, jak tyle innych… wiązać z tym miejscem, z tym sanktuarium. Przyzwyczaili się ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę, aby mówić o wszystkim swojej Matce – Tej, która tutaj nie tylko ma swój obraz, swój wizerunek, jeden z najbardziej znanych i najbardziej czczonych na całym świecie – ale która tutaj w jakiś szczególny sposób jest. Jest obecna. (…) Przyzwyczaili się do tego Polacy”.

Wraz ze św. Janem Pawłem II wypracowujemy w sobie ten święty nawyk, żeby tu przychodzić, bo tutaj jest nasza Matka, ta sama, która jest na Jasnej Górze. Ona tutaj tak samo kocha, tak samo słucha, tak samo modli się za Ciebie. Tutaj nie ma mniej miłości niż na Jasnej Górze, tutaj jest to samo. To nasza wrocławska Jasna Góra, Jej sanktuarium.

Maryja pragnie, aby to miejsce stało się domem dla wielu, abyśmy tu byli, byli u Matki, w naszych wydarzeniach wielkich i małych, żeby zawierzyć Jej nasze trudności, bóle i cierpienia, ale także podzielić się szczęściem i radością.

Miesiąc zaczynamy od wynagradzania Maryi, od tego aby Ją pokochać za tych, którzy Ją znieważają - to w pierwsze soboty. W czwarte środy chcemy prosić przez Jej wstawiennictwo o uzdrowienie duszy i ciała.

Jest też możliwość, aby przyjść do Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie nocą, zapraszamy na całonocne adoracje w czwarte piątki miesiąca.

W ciszy i półmroku naszego Sanktuarium można też adorować w każdy czwartek od 19:00 do 22:00.

Chcemy kontynuować w naszym Sanktuarium przygotowanie do oddania się w Niewolę Miłości. Szczegółowe informacje będziemy jeszcze podawać, zarezerwujcie sobie wtorkowe wieczory.

Będziemy także przy różnych okazjach spontanicznie zapraszać na Maryjne rekolekcje i nocne czuwania u Matki

Wszystkie te spotkania proponujemy, gdyż pragniemy pogłębiać naszą formację Maryjną, aby Maryja była coraz bardziej znana i kochana. 

Taki program na ten rok chcemy Wam w Duchu Świętym zaproponować.

Czekamy z radością na Was, na Wasze rodziny i Przyjaciół, U MATKI, na naszej Wrocławskiej Jasnej Górze.

Galeria

Nabożeństwa wynagradzające

Nabożeństwa wynagradzające

10 grudnia 1925r. objawiła się siostrze Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej...

więcej
Oto Matka Twoja

Oto Matka Twoja

Oto Matka Twoja • 30 spotkań z Maryją Przygotowanie do oddania się Bogu przez Maryję...

więcej
Modlitwa o uzdrowienia duszy i ciała

Modlitwa o uzdrowienia duszy i ciała

Zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała od października w czwarte...

więcej
Całonocna adoracja w ciszy - czwarty piątek miesiąca

Całonocna adoracja w ciszy - czwarty piątek miesiąca

CICHA ADORACJA contra GŁOŚNY ŚWIAT Zajmij się mną, a Ja zajmę się tobą, przyjdź i...

więcej